Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 4
«styczeń 2022 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

141 tys zł mandatów dla tomaszowian za łamanie przepisów zakazu gromadzenia się i kwarantanny

Każdego dnia policjanci w całym kraju wspierając służby sanitarne sprawdzają, czy nie są łamane przepisy związane z epidemią koronawirusa. Obostrzenia dotyczą zakazu gromadzenia się osób oraz łamania zasad kwarantanny. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Większość społeczeństwa rozumie powagę sytuacji oraz zagrożenie związane z epidemią. Niestety zdarzają się też osoby nieodpowiedzialne, które łamiąc obostrzenia ryzykują zdrowie i życie swoje oraz innych osób. Z tej właśnie przyczyny po policyjnej interwencji na 15 mieszkańców powiatu tomaszowskiego, Inspektor Sanitarny nałożył karę na łączną sumę 141 tyś. złotych.

Naruszenia jakich dopuścili mieszkańcy powiatu tomaszowskiego miały miejsce w okresie od 4 do 7 kwietnia 2020 roku i w głównej mierze polegały na załamaniu zakazu gromadzenia. Policjanci interweniowali trzykrotnie na terenie Tomaszowa Mazowieckiego gdzie na imprezach domowych spotykały się grupy od 4 do 6 niespokrewnionych ze sobą osób. Na jedno ze spotkań niosących ze sobą bardzo wysokie ryzyko, 39-letnia matka zabrała ze sobą 4 letnią córkę. Spotkania te miały charakter towarzysko-rozrywkowy. Dwa z nich odbyły się w późnych godzinach nocnych i były ,,zakrapiane alkoholem”. Mundurowi odnotowali, też przypadek  nierespektowania  przez mieszkankę Tomaszowa zasad kwarantanny, która była nieobecna podczas kontroli i przez blisko dwie godziny nie odbierała od policjantów telefonu. Z uwagi na stwierdzone naruszenia przepisów, niosące ze sobą wysokie ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa, policjanci przekazali odpowiednie informacje do Inspekcji Sanitarnej, która nałożyła na nieodpowiedzialnych obywateli karę o łacznej wysokości 141 tyś. złotych.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook