Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

5 milionów 400 tysięcy złotych dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Powiat tomaszowski otrzymał rekordowe środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na działalność Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowego Urzędu Pracy.  Jest to wzrost o ponad 700 tysięcy złotych do roku poprzedniego. 

Łączna kwota ponad 5 milionów 400 tysięcy złotych, które będą przeznaczone na realizowane zadania przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz przez Powiatowy Urząd Pracy. Z tych środków ponad 3 miliony 100 tysięcy przeznaczone jest na działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej. Natomiast środki w kwocie ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych przeznaczone są na aktywizację zawodową, na aktywizację społeczną prowadzoną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz przez Powiatowy Urząd Pracy.

Warto wspomnieć, że powiat tomaszowski po raz drugi bierze udział w grantach, które są przyznawane przez samorząd Województwa Łódzkiego „Łódzkie pomaga”.  W roku 2021 otrzymał 270 tysięcy złotych z samorządu Województwa Łódzkiego na pomoc przeciwdziałaniu covid-19 dla DPS-ów, działających w strukturach powiatu tomaszowskiego. Są to środki, które przeznaczone są na testy covid-19 zarówno dla pracowników, dla osób, które przebywają, jak również dla nowych osób, które chcą przyjść do DPS-ów. Pozostała część środków jest wykorzystana dla zakupu materiałów ochrony indywidualnej dla pracowników.

Zachęcam, zwłaszcza przedsiębiorców, do kontaktu z Powiatowym Urzędem Pracy, ponieważ są tam  duże środki na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych, jest to bardzo ważna dziedzina, aby osoby niepełnosprawne mogły w pełni prawnie uczestniczyć w życiu zawodowym, a takie zadania są jak najbardziej realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy. Podkreślę w tym momencie również to, że udało nam się skrócić kolejki i w chwili obecnej Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie realizuje na bieżąco wszystkie działania z zakresu rehabilitacji ruchowej, rehabilitacji społecznej. W tym roku po raz pierwszy uruchamiamy dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych dla osób dorosłych. Wcześniej działało dla osób młodszych. Na bieżąco w chwili obecnej udało się doprowadzić do tego, że realizowane są dopłaty do środków ortopedycznych, do przeciwdziałania barierom architektonicznym. To wszystko dzieje się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie  – powiedział Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.  

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook