Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

6 milionów dotacji na utworzenie nowych ulic wokół Areny Lodowej

6 milionów z budżetu państwa rezerwy celowej, to dofinansowanie na zbudowanie nowych dwóch ulic w Tomaszowie Mazowieckim. Ulice oraz dwa ronda powstaną w okolicy Areny Lodowej.

Dzisiaj mamy okazję poinformować o bardzo dobrej decyzji, o dofinansowaniu projektu przebudowy dróg wokół obiektu w którym się znajdujemy czyli Areny Lodowej

Waldemar Buda wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej

Konferencja prasowa w tej sprawie odbyła się 30 listopada, w Arenie Lodowej, z udziałem Waldemara Budy – wiceministra Funduszy i Polityki Regionalnej – Rafała Ambrozika, senatora RP oraz Marcina Witko – prezydenta Tomaszowa.

Link do transmisji Live z konferencji

Minister podkreślał, że dzięki nowej infrastrukturze, w tym miejscu mogą być rozwijane funkcje rekreacyjno sportowe oaz mieszkaniowe.  Nowe drogi mają uatrakcyjnić te tereny dla mieszkańców ale także przedsiębiorców.

To jest kolejny krok do tego, żeby to miejsce włącznie z halą lodową uatrakcyjnić i uczynić pewną perełką, a jeżeli dodamy do tego dolinę rzeki Pilicy, to robi się z tego piękny kompleks rekreacyjny

Waldemar Buda wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej

Tomaszów się rozwija i bardzo chętnie wspieramy kolejne inicjatywy – zaakcentował Buda.

To jest jeden z kroków ale kroków niezbędnych żeby strategia tego miejsca ale też całego miasta mogła się realizować.

Marcin Witko prezydent Tomaszowa Mazowieckiego


Prezydent podziękował, za to że polski rząd dostrzega takie miasta jak Tomaszów Mazowiecki, miasta średniej wielkości. Prezydent podkreślił, że w ostatnim czasie do Tomaszowa spłynęły ogromne pieniądze.

Ten rok, to jest około 50 milionów pozyskanych funduszy dla Tomaszowa Mazowieckiego

Marcin Witko prezydent Tomaszowa Mazowieckiego

Na terenach przy tomaszowskich błoniach ma powstać hotel. Planowana jest również budowa parku wodnego, w którym wykorzystane mają być źródła geotermalne (Format pisał o tym w listopadowym wywiadzie z prezydentem miasta).  Prezydent zapewnił, że tomaszowskie błonia jednocześnie nadal pozostaną miejscem spotkań wszystkich mieszkańców.
W ramach tych środków zostanie wykonana dokumentacja techniczna oraz budowa zupełnie nowych ulic, pojawią się ścieżki rowerowe, ale także zostanie podjęta przebudowa dotychczasowych ulic.

Termin zakończenia inwestycji to 2023 rok, łączna kwota inwestycji to około 7,5 mln zł, z czego 6 mln to dotacja z budżetu państwa.

Link do galerii

Wywiad z prezydentem miasta Marcinem Witko

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook