Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

8 milionów na remont szpitala

8 mln ma otrzymać Tomaszowskie Centrum Zdrowia na remont budynku szpitalnego, w którym mieści się m.in. oddział obserwacyjno-zakaźny. Konferencja w tej sprawie odbyła się 6 października w Starostwie Powiatowym. Link do Live poniżej:

 
 

Cieszę się, że te pieniądze zostały nam przyznane, to w cale nie była łatwa droga (…), te pieniądze będą służyły do wykonania infrastruktury, szczególnie na oddziale obserwacyjno-zakaźnym przy czym skorzysta też odział psychiatryczny

dr. n. med. Wiesław Chudzi – prezes TCZ

Zakres prac obejmie m.in. docieplenie dachu, wymianę okien i drzwi, wymianę instalacji CO i CWU, wykonanie robót ziemnych

Na zakup sprzętu medycznego z przyznanego dofinansowania zostanie przeznaczone prawie 3 mln złotych, ponad 1 mln złotych obejmie zakup komponentu cyfryzacyjnego. Pozostała część środków zostanie przeznaczona na roboty budowlane.

Z przyznanych funduszy TCZ zakupi ponadto aparaturę medyczną i sprzęt medyczny oraz dokona zakupu i instalacji infrastruktury informatyczno-monitorującej. W planach zakupowych znajdują się m.in. łóżka elektryczne wraz z szafkami i materacami, kardiomonitory i centrala monitorująca, pompy infuzyjne, aparaty EKG, ssaki elektryczne, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, wózki zabiegowe, spirometry, aparaty do znieczuleń, respiratory, wirówki laboratoryjne, aparaty RTG, analizatory parametrów krytycznych, myjnia i dezynfektor do basenów i kaczek, szafy lekowe.

W ramach zakupów szpital wzbogaci się również o system do zdarzeń medycznych, system przyzywowy, sprzęt komputerowy i nowe serwery.

Na konferencji obecni byli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Tomasowski, Elżbieta Łojszczyk członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, dr.n.med. Wiesław Chudzik – prezes TCZ

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook