Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

974 550 zł. dla Domów Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim w ramach projektu „Łódzkie pomaga”

W czwartek, 10 września 2020 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, została podpisana umowa na dofinansowanie w kwocie prawie miliona złotych, dwóch Domów Pomocy Społecznej w naszym mieście. Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, odebrał czek na kwotę 974 550  złotych z rąk Zbigniewa Ziemby – Wicemarszałka Województwa Łódzkiego. 

„Samorząd Województwa Łódzkiego realizuje projekt „Łódzkie pomaga”. Są to działania, które w intencji będą kierowane do Domów Pomocy Społecznej na terenie naszego regionu. Na wniosek Samorządu Województwa, na wniosek Zarządu Województwa Łódzkiego została przygotowana aplikacja do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w efekcie czego kwotę 24 milionów pozyskaliśmy z możliwością przekazania organom prowadzącym Domy Pomocy Społecznej. Powiat tomaszowski otrzyma kwotę 974 tysięcy złotych z przeznaczeniem na dwie jednostki, dwa Domy Pomocy Społecznej, prowadzone przez tę jednostkę samorządu terytorialnego Z pewnością te środki wzbogacą możliwości gratyfikacji finansowej pracowników bezpośrednio zaangażowanych w walkę z COVID na terenie tych jednostek.” – powiedział Zbigniew Ziemba – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

Ewa Wendrowska – radna Sejmiku Województwa Łódzkiego podkreśliła, jak ważna jest współpraca pomiędzy samorządami, i że dzięki temu poprawi się sytuacja w tomaszowskich Domach Pomocy Społecznej, co przekłada się na pensjonariuszy tych domów i ich pracowników.

Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, odpowiedzialny za Domy Pomocy Społecznej podziękował Zarządowi Województwa Łódzkiego za przyznane środki, prawie milion złotych. Cieszy, że do tej pory nie było żadnych zachorowań w tomaszowskich DPS-ach. Pieniądze bardzo przydadzą się. Zostaną za nie przystosowane pomieszczenia na miejsca  ewentualnej kwarantanny. Podkreślił, że nasze DPS-y uniknęły do tej pory sytuacji związanej z pandemią.

 

DPS nr 2 otrzymał kwotę 422 tysięcy złotych. 200 tysięcy zostanie przeznaczone na dodatki do wynagrodzeń tych pracowników, którzy szczególnie blisko pracują z mieszkańcami, mają z nimi bardzo bliski kontakt. Każda z osób za ok. trzy miesiące otrzyma dodatek ok. 1650 złotych brutto. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na przystosowanie pomieszczeń do ewentualnej kwarantanny i na miejsca opieki wytchnieniowej.

DPS nr 1 podobnie, jak DPS nr 2 wydatkuje pieniądze na dodatki do wynagrodzeń i dostosowanie miejsc ewentualnej kwarantanny. DPS otrzyma kwotę ponad 550 tysięcy złotych. Anna Pawlak – dyrektor DPS-u nr 1 i Małgorzata Bugajska – dyrektor DPS-u nr 2, dziękują za przyznane środki.

„Bardzo się cieszymy, że aż prawie milion złotych wpłynie na te sprawy, które dotychczas były czasami nie do końca rozwiązane, sprawy płacowe. Potężny zastrzyk finansowy dla tomaszowskich DPS-ów, za które odpowiada powiat tomaszowski. Bardzo się cieszymy. To, co podkreślam cały czas, dobra współpraca Starostwa Powiatowego z Urzędem Marszałkowskim przynosi określone efekty. Liczymy na to, że w kolejnych dniach i tygodniach, będziemy mogli Państwu przekazywać podobne informacje i… no cóż, chcemy, żeby tak było cały czas. Nie tylko z okazji jakiegoś święta czy szczególnych wydarzeń, ale żeby jednak ta współpraca układała się na bieżąco i żeby ta pomoc finansowa zarówno rządowa, jak i samorządu łódzkiego , jak i Wojewody, była widoczna w konkretnych przedsięwzięciach na terenie naszego powiatu. Bardzo dziękuję za obecność panu Marszałkowi, Zbigniewowi Ziembie. Cieszymy się, że docenia nasz powiat, że ta współpraca wygląda bardzo dobrze i liczymy, ze w kolejnych dniach i tygodniach będziemy mogli Państwu przekazywać podobne informacje.” – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook