Powrót do listyTomaszowscy kajakarze podczas III Ultramaratonu „Pilica – rzeka która łączy”

3 Października odbył się III Ultramarton „Pilica – rzeka która łączy” z Tomaszowa Maz. do Warki.
Biuro zawodów znajdowało się w budynku przystani kajakowej Starostwa Powiatowego gdzie znajduje się MUKS „Wiking” Tomaszów Maz.
Impreza miała formułę dwudniową. W piątek odbywała się do późnych godzin werfikacja uczestników – zgłosiło się 65 osób a w sobotę o 6 rano nastąpił start do wyścigu z tomaszowskich przystani.
Wyścigi były rozgrywane na dwa sposoby sztafety oraz indywidualny wyścig na całej trasie 116 km.
Na trasie wyścigu sztafetowego świetnie wypadli zawodnicy z Tomaszowa. Sztafeta MUKS „Wiking” zajęła II miejsce ulegając zaledwie o 2 minuty na całym dystansie sztafecie „Polish Team” złożonej z najlepszych ultramaratończyków w kraju. Skład naszej sztafety to Cezary Dębiec, Czesław Pietrzyk, Marek Rybarczyk.
Na III miejscu finiszowała szafeta KS Amber w składzie Sebastian Ngórka, Mateusz Ostrowski, Piotr Kaczmarek. Na IV miejscu znalazła się jedyna damska sztafeta złożona z tomaszowianek. Pod piękną nazwą „czterdzieska” płynęły Iza Pęczek, Wioletta Bielas, Elżbieta Bielas.
Wśród zawodników którzy indywidualnie zmierzyli się z całym dystansem świtnie wypadł zawodnik MUKS „Wiking” Mirosław Kowalski który w kategorii masters wygrał wyścig a w ogólnej klasyfiakcji finiszował na 5 pozycji.
W zawodach wzięło udział jeszcze kilkoro Tomaszowiam co jest potwierdzeniem sporego zainteresowania tą dyscypliną sportu w Tomaszowie oprócz rekreacji weekondowej.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com