Spłonął PCAS na zakończenie Biesiady Świętojańskiej, którą placówka zorganizowała w sobotę, 18 czerwca. Głównym celem imprezy było oczywiście nawiązanie do tradycji, integracja i wspólna zabawa w oparciu o Konkurs na Najpiękniejszy Wianek Świętojański. Oczywiście Biesiada rozpoczęła się od powitania gości przez dyrektor placówki, Dorotę Ignasiak, wśród których byli wicemarszałek województwa, Zbigniew Zięba, Ewa Wendrowska, radna wojewódzka reprezentująca marszałka województwa, Grzegorza Schreibera, radny wojewódzki, prof. Dariusz Rogut, starosta tomaszowski, Mariusz Węgrzynowski, ks. prałat Henryk Kowaliński, radni powiatowi Martyna Wojciechowska, Włodzimierz Justyna, Teodora Sowik, Bogna Hes i radny miejski, Zbigniew Kamiński, a także wójtowie gmin i dyrektorzy placówek kulturalnych z gmin powiatu tomaszowskiego.
Do konkursu zgłoszono 21 wianków. Jury obradowało bardzo długo, ponieważ wszystkie wianki były pięknie wykonane, a ich misternie dobrany ziołowy skład był imponujący. Ostatecznie zwyciężyła praca KGW z Łaziska w gm. Tomaszów. II miejsce przypadło KGW Stokrotki z Emilianowa w gm. Lubochnia i III miejsce KGW Henryków również z gm. Lubochnia. Wyjątkową nagrodę od wicemarszałka Zięby i starosty Węgrzynowskiego otrzymało KGW z Żelechlinka. Panowie w ten sposób postanowili wyróżnić pracę, w której użyto roślin ogrodowych. Pozostałe koła otrzymały wyróżnienia, za którymi również stały nagrody, zasponsorowane przez firmę Eneris, która była również partnerem placówki w organizacji wydarzenia.
Pamiątkowe statuetki otrzymały podmioty, które przygotowały program artystyczny: „Mali Lubochnianie”, Grupa Senioralna „Dzierlatki”, „Fajne Babki” z Będkowa, „Czerniewiczanie”, Stowarzyszenie „Nadzieja”, „Ludowiacy od Będkowa”, grupa wokalna PCAS-u i sekcja taneczna Akademii Małolata PCAS-u. Następnie zespoły ludowe, KGW, artyści i goście ze śpiewem na ustach w uroczystym korowodzie przeszli nad Wolbórkę, gdzie symbolicznie wianki rzucono w nurt rzeki. Mimo, iż wszystkie były ekologiczne, bo taki był warunek regulaminowy, po kilkuset metrach zostały wyłowione przez strażaków z OSP Tomaszów. Atmosferę biesiady podtrzymał też koncert Gwiazdy Wieczoru, którą była Krystyna Giżowska.
Ze sceny wybrzmiały utwory ukazujące przekrój jej kariery artystycznej sięgającej już 50 lat. Było wiele wspomnień i ciekawych historii związanych z życiem scenicznym wokalistki. Nie obyło się również bez 3-krotnego bisu. Publiczność nagradzała gwiazdę owacjami na stojąco i śpiewała wspólnie z artystką. Po koncercie można było zdobyć autograf i zrobić sobie z gwiazdą zdjęcie. Nie zabrakło też animacji dla dzieci – były konkursy z nagrodami, kreatywne maty, gry wielkoformatowe, malowanie buziek i dmuchańce.
W alei wystawienniczej swoje prace rozstawili rękodzielnicy, koła gospodyń, instytucje i podmioty komercyjne. Tereny przy ul. Farbiarskiej odwiedziło bardzo wiele osób. Na zakończenie, zgodnie z tradycją, zapłonął ogień. Tym razem w fantastycznym spektaklu grupy Stage Horizon, która zadziwiła publiczność ognistym show. Artyści uknuli sceniczny spisek, polegający na wywołaniu na środek dyrekcji placówki, wręczeniu im płonących pochodni i poproszeniu o jednoczesne zapalenie ustawionej za ich plecami tablicy. Ogień ujawnił napis PCAS, który zapłonął na finał wydarzenia. Partnerem wydarzenia było województwo łódzkie, a honorowym patronatem objęli Biesiadę: Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Szreiber i starosta tomaszowski, Mariusz Węgrzynowski. Koordynatorem wydarzenia była Agnieszka Wieczorek.