„Weekend z wojskiem”, pod takim hasłem odbyło się Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznica Bitwy Warszawskiej. Świętowanie w 25 Brygady Kawalerii Powietrznej Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęto 13 sierpnia, od wprowadzeniu pododdziałów, dowódca uroczystości major Adam Molenda złożył dowódcy 25BKPow płk dr inż. Mariuszowi Pawlukowi meldunek o gotowości pododdziałów. Po podniesieniu flagi państwowej odczytano decyzję o mianowaniu na wyższe stopnie wojskowe oraz rozkazy okolicznościowe. Starostwa augustowski wręczył dowódcy 25BKPow medal za zasługi dla powiatu augustowskiego. Po przemówieniach okolicznościowych odczytano Apel Pamięci i oddano salwę honorową, zwieńczeniem oficjalnej części uroczystości była defilada wojskowa pododdziałów 25.BKPow.
Mieszkańcy Tomaszowa oraz goście, mogli zapoznać się ze sprzętem i uzbrojeniem będącym na wyposażeniu żołnierzy 25.BKPow. m. in.: moździerzami, granatnikami, karabinkami, pistoletami, sprzętem patrolu saperskiego, wyposażeniem płetwonurka, wybranymi elementami szpitala polowego, wyposażeniem pilota i skoczka spadochronowego. Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator lotu na otwartej czaszy, śmigłowce będące na wyposażeniu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Mieszkańcy Tomaszowa przy okazji pikniku mogli zapoznać się ze sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu innych jednostek wojskowych. Największym zainteresowaniem cieszył się Czołg Leopard i Rosomaki. Na pikniku nie zabrakło punktu promocyjno – rekrutacyjnego, wystawionego przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tomaszowie Mazowieckim, tu zainteresowani służbą wojskową (również do nowej formuły służby – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej) mogli uzyskać informację jakie warunki należy spełnić aby zostać żołnierzem. Była również wojskowa grochówka oraz liczne atrakcje dla najmłodszych.
Święto Wojska Polskiego to państwowe święto, które zostało ustanowione na pamiątkę zwycięstwa Wojsk Polskich pod dowództwem Marszałka Józefa Piłsudskiego w bitwie warszawskiej w 1920r., stoczonej w ramach wojny polsko-bolszewickiej, decydującej o dalszych losach Polski i Europy. Święto zostało wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992r. i obowiązuje od 13 sierpnia 1992r.