11 maja 2023 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów, którzy rozpoczęli służbę 5 maja 2023 roku. Tego dnia szeregi garnizonu łódzkiego zasiliło 60 policjantów, w tym 26 kobiet oraz 34 mężczyzn. Dwoje z nich kobieta i mężczyzna rozpoczęło swoją służbę w tomaszowskiej jednostce. Przypominamy, że dobór do służby w policji prowadzony jest w systemie ciągłym, a najbliższy termin zaplanowano na 3 lipca 2023 roku.
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”
Te słowa przysięgi podczas uroczystości wypowiedzieli nowo przyjęci funkcjonariusze. Po przeszkoleniu podstawowym będą pełnić służbę w łódzkim Oddziale Prewencji, Komendzie Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Łodzi oraz w komendach miejskich i powiatowych policji garnizonu łódzkiego. Dwoje policjantów ( kobieta i mężczyzna) rozpoczęli właśnie swoją służbę w tomaszowskiej jednostce.
Ślubujący tego dnia policjanci zostali przyjęci 5 maja 2023 roku. To kolejne przyjęcie do służby w tym roku, dotychczas przyjęto 116 nowych funkcjonariuszy. Na rok 2023 zaplanowano jeszcze cztery terminy przyjęć do służby:
-3 lipca 2023 r.
-23 sierpnia 2023 r.
-27 października 2023 r.
-28 grudnia 2023 r.
Przypominamy, że procedura rekrutacji do służby w Policji nadal trwa, ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.