Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«listopad 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Apple!

Lata 70-te to epoka Gierka. Wiele o tych czasach można mówić, ale ten człowiek próbował naprawdę unowocześnić Polskę. Huta Katowice, droga ekspresowa do Warszawy. Licencje na samochody Fiat w Warszawie i Bielsku Białej. Akurat zaczynałem naukę w szkołach samochodowych w Łodzi.
Pierwsza praca to FOS-Polmo.
Automaty na taśmach produkcyjnych. Miałem zaszczyt montować prototypowy silnik małego Fiata na hamowni.
Konstruktor dał mi zadanie, abym przeniósł z magazynu masę skrzynek prostowników selenowych. Zagraciłem całe nasze pomieszczenie. Kilka dni się nic nie działo, w końcu konstruktor się pojawił z kłębkiem zlutowanych drucików. Lekko się uśmiechnął i kazał mi powynosić te wszystkie skrzynki bo nie będą już potrzebne. Ten kłębek oporników to zastąpi.
Na początku lat 90-ych Niemcy przysłali mi teleks do łączności z firmą matką. Była to frajda, bo mogłem informować właściciela o transportach. W Tomaszowie pierwszy program telewizyjny do prasówki został wydrukowany właśnie na tym teleksie. Później przyspieszało. Telefon przenośny, 24 godziny ładowania i tylko godzina pracy, ale już byłem na uwięzi w czasie podróży służbowych.
Następnie komputer i programy dla celów celnych i dalsze rozbudowy dla połączenia z księgowością.
Będąc już w Anglii umożliwiłem synowi nabycie Ipada. Dziś dzieci nie wyobrażają sobie zabawy bez tabletów, Iphonów, Smartphonów.
Przewodniki zostają udoskonalanie i z mikrocząsteczek przechodzi się na nanocząsteczki.
To nie starcza. Lider światowego postępu Steve Jobs firma Apple wyda 5 miliardów dolarów na nową firmę w Californii. Okrąglak o powierzchni 40 boisk piłkarskich dla 14 tyś pracowników. Dla rozrywki będą mieli dużo sprzętu, w tym 1000 rowerów.
Zastanawia tylko, kto tymi mózgami jest w stanie zarządzać? Jakie dać im dzienne zadania aby na koniec dnia dowiedzieć się co też oni zrobili?
Brak wyobraźni.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook