Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Bezpłatną komunikacją od nowego roku dla nieuprawnionych wzrosną bilety za przejazd MZK

Do Tomaszowa niebawem przyjadą nowe, hybrydowe autobusy. Po zarejestrowaniu i ubezpieczeniu trafią na tomaszowskie drogi. Wtedy też zacznie obowiązywać bezpłatna komunikacja. Wprowadzony zostanie również nowy rozkład jazdy. Niezbędne procedury zakończą się pod koniec grudnia. Zgodnie z podjętą uchwałą, bezpłatna komunikacja zacznie więc obwiązywać 1 stycznia.

Z bezpłatnych przejazdów będą mogły korzystać osoby płacące podatki w Tomaszowie Mazowieckim. Na mocy porozumienia, które zostanie podpisane z gminą Tomaszów, z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać również mieszkańcy tej gminy, to oznacza, że tomaszowianie będą mogli bezpłatnie dojechać również np. nad Zalew Sulejowski czy do Wiaderna. Odpowiednią uchwałę w tej sprawie podjęli już miejscy radni. Mieszkańcy Gminy Tomaszów Mazowiecki uprawnieni zostaną do korzystania z bezpłatnych przejazdów w granicach administracyjnych miasta oraz w granicach administracyjnych Gminy Tomaszów Mazowiecki na podstawie „Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej”, natomiast mieszkańcy miasta na podstawie „Karty Tomaszowianina”.

Osoby, które nie będą posiadały Karty Tomaszowianina lub Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej będę musiały płacić za przejazd komunikacją miejską, od 1 stycznia będą płacić więcej. Wraz z wejściem w życie darmowej komunikacji wprowadzony zostaje też wzrost cen za bilety autobusowe. Od nowego roku bilet kosztował będzie 3 złote. Podniesiono również ceny biletów okresowych–zwłaszcza normalnych. Ostatnia podwyżka cen biletów MZK w Tomaszowie miała miejsce w 2011 roku.

Obecnie do przejazdów komunikacją miejską dopłacamy ponad 6 milionów złotych rocznie. Na przyszły rok z urzędu miasta do MZK zostanie przekazane 5 milionów złoty z czego 2.9 miliona, to koszt darmowej komunikacja (przy założeniu, że nie zwiększy się liczba tzw. wozokilometrów), pozostała kwota będzie wydatkowana na zadania inwestycyjne.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook