Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«listopad 2022 »
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Centrum Kształcenia Praktycznego przy ZSP nr 3

Przy ZSP 3 w ostatnim roku trwała budowa Centrum Kształcenia Praktycznego. To budynek nowoczesny, doskonale wyposażony w maszyny, urządzenia i komputery.

W budynku znajduje się pracownię do nauki teoretycznej np. pracownia logistyczna i warsztatów do nauki praktycznej np. warsztat samochodowy.

Urządzenia kosztują około dwóch i pół miliona złotych. To naprawdę jest bardzo duża kwota, więc  wspaniałe wyposażenie tutaj macie. I oczywiście to nie jest koniec. W ramach Zarządu Powiatu jak i Rady Powiatu będziemy przeznaczać kolejne środki finansowe na wyposażenie popularnej samochodówki. To wszystko, co będzie potrzebne do tego, żeby nauka w szkole była na jak najwyższym poziomie, będzie stopniowo kupowane – Mariusz Węgrzynowski – starosta Powiatu Tomaszowskiego – Jest to miejsce, które jest jednym z najnowocześniejszych w całym województwie łódzkim. Te warsztaty będą chlubą nie tylko waszej szkoły, będą chlubą całego powiatu, ale również województwa łódzkiego. Osobiście jestem przekonany, że tutaj będą się uczyć uczniowie z powiatu tomaszowskiego, ale również z powiatów ościennych, takich jak powiat opoczyński, rawski, piotrkowski, a może jeszcze z dalszych części naszego województwa, będą  chętnie tutaj przyjeżdżać, żeby pogłębiać swoją wiedzę.

Obiekt został zmodernizowany na kwota ponad 20 milionów złotych, z tego około 11 milionów złotych, to są pieniądze zewnętrzne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Większość tych pieniędzy pochodzi z programu i z dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Reszta, to są pieniądze własne powiatu tomaszowskiego.

Korzystać z niego będą nie tylko uczniowie szkoły, ale też uczniowie innych szkół, będą prowadzone szkolenia osób dorosłych.

Z nowoczesnej auli będą mogli korzystać również nauczyciele, przedsiębiorcy i Firmy.

 

Centrum, to jest ponad cztery tysiące sto metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Są tutaj zarówno sale dydaktyczne, przeznaczone do nauki praktycznej zawodu, teoretycznej nauki zawodu, ale także inne pomieszczenia administracyjne, socjalne. Są tutaj dla was przygotowane miejsca, czyli strefa relaksu, ale takie najbardziej elementarne, ale jakże potrzebne rzeczy, typu łazienki, szatnie, prysznice, coś, czego u nas dotychczas nie byłoKatarzyna Banaszczak – dyrektor ZSP nr 3 – Koszt całej inwestycji, to kwota niebagatelna, bo prawie 20 milionów. Dokładnie 19 936 935 złotych. I co ważne, w tej kwocie znajduje się niebagatelna suma, bo prawie pięciu milionów, , na ten moment to jest to ponad 4 786 tysięcy złotych, to są pomoce dydaktyczne.

Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo ale także jest dostosowany do osób z innymi niepełnosprawnościami, na przykład osób niedosłyszących czy też niedowidzących.

Nadal trwa doposażanie Centrum. W najbliższym czasie dostarczone zostanie ponad sto komputerów i inne niezbędne sprzęty.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook