Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 19
«Sierpień 2019 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Do wakacji pozostało

2019-06-20 07:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Chór z Lubochni z kolejnym sukcesem. Tym razem I nagroda Folkloriady Jurajskiej zdobyta

W ramach XIII Folkloriady Jurajskiej „Starodawne i bliskie czasy” odbył się XI Przegląd Folklorystyczny w kategoriach: Zespoły Śpiewacze i Obrzędowe. Jury oceniło blisko 40 podmiotów wykonawczych.

Przegląd Folklorystyczny odbył się w sobotę (03.08) w Amfiteatrze w Żarkach Letnisku.
Jury w składzie: Renata RAK – choreograf, muzyk, folklorysta – przewodnicząca, Elżbieta MISZCZYŃSKA – etnograf i Marek TOBOROWICZ – muzyk, realizator dźwięku oceniało zespoły w dwóch kategoriach: I kategoria – Zespoły Śpiewacze, II kategoria – Obrzęd. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się Chór Gminnego Centrum Kultury w Lubochni – zdobył I miejsce i nagrodę finansową 1000 zł –  w kategorii – ZESPOŁY ŚPIEWACZE.

Chór z Lubochni zaprezentował się na scenie w strojach ludowych regionu rawsko-opoczyńskiego i w ludowym repertuarze. W konkursowym repertuarze lubocheńskiego chóru znalazły się utwory: „Oj zagraj mi muzyko”, „Okienko w komorze”, „Dziewczyny, dziewczyny”. Chórowi towarzyszyła pięcioosobowa kapela w składzie kontrabas, klarnet, skrzypce, akordeon, bęben, która wywarła na jurorach nie małe wrażenie.

Oczywiście bardzo cieszymy się z wygranej i nagrody – mówi dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Lubochni, która jest jednocześnie menedżerem chóru – żałujemy jednak, że nie mogliśmy zostać do końca przeglądu i nie udało nam się ze sceny osobiście odebrać nagrody – dodaje. Nasz chór to świetna, zgrana grupa, która ciężko pracuje i cieszymy się, że kolejny raz zostaliśmy nagrodzeni. Oby tak dalej – z uśmiechem podkreśla dyrektorka i menedżerka grupy.

XIII Folkloriada Jurajska „Starodawne i bliskie czasy” została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook