Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 2
«styczeń 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Cmentarny mur odbudowany, nagrobki jednak nie. Kto zapłaci za zniszczone mienie?

Policja ustaliła, że przyczyną przewrócenia muru cmentarnego przy ul. Cegielnianej w Tomaszowie Mazowieckim było uderzenie kierowcy samochodu osobowego. Trwają czynności wyjaśniające ilu osobom wyrządzono szkody.

– Na skutek podjętych przez nas działań udało się ustalić, że w miejscu uszkodzenia muru doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego. Ustaliliśmy podejrzanego i prowadzimy dalsze czynności w sprawie, m.in ustalamy liczbę osób, które poniosły stratę majątkową w wyniku tego zdarzenia – wyjaśnia Grzegorz Stasiak – Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. 

Kto zatem zapłaci za zniszczone nagrobki?

Kto ma ponieść koszty ich naprawy, jeżeli zgłoszą się właściciele uszkodzonych grobów.

Nagrobki są własnością rodziny i to właściciele ponoszą koszty naprawy. Żeby uniknąć takich sytuacji, każdy właściciel powinien ubezpieczyć swój nagrobek. Taką informację potwierdza Agnieszka Przybysz z firmy ubezpieczeniowej Przybysz Ubezpieczenia. – Właściciel nagrobka ma możliwość jego ubezpieczenia. Jeżeli nagrobek zostanie uszkodzony w wyniku dewastacji bądź żywiołu odpowiednie ubezpieczenie pozwoli na jego odremontowanie. Ubezpieczenie roczne nagrobka wynosi 3% jego wartości, czyli za nagrobek wart 5000 zł składka 160 zł, 8000 zł – składka 240 zł.

Pytania wysłaliśmy do biura rzecznika kurii łódzkiej 29 marca 2021 r.
– Czy cmentarz w Tomaszowie Mazowieckim jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej, wypadków ludzi na jego terenie?
– Kto zapłaci za ewentualne naprawy nagrobków jeśli zgłoszą się poszkodowani?
– Czy administracja cmentarza pomoże poszkodowanym w ustaleniu szkód i roszczeniach?
– Jakie jest stanowisko kurii w ww. sprawie jako zarządcy cmentarza?
Biuro Kurii na nasze pytania nie odpowiedziało do dziś.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook