Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Co dalej z tomaszowskim pogotowiem?

Od lipca 2021 roku tomaszowskie ratownictwo medyczne prawdopodobnie przestanie być jednostką zarządzaną przez Tomaszowskie Centrum Zdrowia. To efekt planowanych działań Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. WSRM chce przejąć pogotowia ratunkowe w całym województwie łódzkim. W poniedziałek, 22 lutego o godzinie 12 ma odbyć się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. W poniedziałek, 22 lutego, prezydent Marcin Witko wystosował list otwarty w tej sprawie do starosty Mariusza Węgrzynowskiego.

List Prezydenta redakcja w całości przedstawia poniżej.

List otwarty do starosty tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego

 

Szanowny Panie Starosto,

z ogromnym niepokojem przyjąłem docierające ostatnio do opinii publicznej informacje o sytuacji w jakiej znalazło się Tomaszowskie Centrum Zdrowia, a dokładnie nasze ratownictwo medyczne. Jego sprawne funkcjonowanie to kwestia zdrowia, życia i śmierci mieszkańców Tomaszowa, ościennych gmin, powiatu. Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi, która jest liderem konsorcjum, w skład którego wchodzi tomaszowska placówka, zapowiedziała, że nie będzie starała się o podpisanie kolejnej umowy na tego typu usługi – to oznacza, że obecna będzie obowiązywać jedynie do 30.06.2021 i po tym okresie Tomaszowskie Centrum Zdrowia nie będzie mogło realizować świadczeń z zakresu ratownictwa medycznego. Sprawa bulwersuje tym bardziej, że tomaszowska placówka posiada 8 w pełni wyposażonych ambulansów medycznych – w tym te zakupione z budżetu samorządów – czyli naszych podatków. Wyprowadzenie tej usługi z podmiotu powiatowego
do zewnętrznego może spowodować znaczące pogorszenie usług medycznych, a co za tym idzie mieć wpływ na pogorszenie opieki zdrowotnej w powiecie.

Z ogromnym niepokojem obserwuje również brak odpowiednich działań, by zapobiec takiemu scenariuszowi i fakt, że to nie Starosta informuje opinię publiczną o tak ważnej kwestii. Dlatego zwracam się w liście otwartym do Pana Starosty Mariusza Węgrzynowskiego o podjęcie jak najszybszych działań w tym zakresie. Radni z klubu KWW Marcina Witko oraz członkowie zarządu z rekomendacją mojego klubu zostali przeze mnie zobowiązani
do natychmiastowych działań. Został już złożony wniosek o sesję nadzwyczajną, na której chcemy podjąć odpowiednie uchwały.


Liczę na zrozumienie i poważne podejście do tematu

                                                     Marcin Witko                          

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook