Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 2
«Marzec 2021 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Do końca roku

2020-12-31 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Coraz bezpieczniej

Co roku Rada Powiatu przyjmuje w formie uchwały sprawozdanie starosty z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za miniony rok. W styczniu przyjęto więc sprawozdanie za cały 2016 r.

Jest coraz lepiej. Tak wynika z danych statystycznych za 9 miesięcy. Przestępstwa o charakterze kryminalnym – spadek o ok. 15 % Przestępstwa do charakterze gospodarczym – spadek o ok. 25 %. Przestępstwa drogowe – wzrost o ok. 10 %. Bójki i pobicia – spadek o ok. 70 % 6. Kradzieże cudzej własności – spadek ok. 5 %.

W sprawozdaniu nie ma nic o problemie przemocy domowej w tym wobec osób starszych i dzieci. Jest za to oddzielny punkt poświęcony organizacji i zabezpieczeniu wydarzeń realizowanych w ramach Światowych Dni Młodzieży oraz Tygodnia Antoniańskiego.

Jednocześnie w innym dokumencie uchwalonym w innym momencie przez inną radę czytamy m.in.:

Z danych przedstawionych przez Poradnię Leczenia Uzależnień wynika, iż liczba osób zarejestrowanych, uzależnionych od alkoholu systematycznie wzrasta. W 2014 roku z leczenia w oddziale psychiatrycznym skorzystały 343 osoby uzależnionych od alkoholu. Na oddziale chorób wewnętrznych hospitalizowano łącznie 81 pacjentów z powodu zatrucia etanolem. Do Sądu Rejonowego skierowanych zostało 174 spraw o orzeczenie o obowiązkowym poddaniu się leczeniu.

W 2014 r. w Poradni Leczenia Uzależnień zarejestrowano 42 osoby uzależnione od narkotyków. Trudno jest określić faktyczną liczbę osób uzależnionych, gdyż osoby te z różnych powodów nie trafiają do statystyk systemu lecznictwa, statystyk policyjnych lub innych analiz. Innym uzależnieniem obejmującym coraz szerszą grupę ludzi na terenie miasta jest uzależnienie od hazardu. Wśród młodzieży obniża się wiek inicjacji alkoholowej, seksualnej i narkotykowej.

Z danych przedstawionych przez Straż Miejską wynika, iż od 2011 r. stale wzrasta liczba wykroczeń dokonanych przez mieszkańców miasta.

W roku 2014 na terenie miasta zostały sporządzone 154 Niebieskie Karty. W 2015 r. – 149, w 2016 – 139.

Nie ma tygodnia, by nie informowano o próbach oszustw wobec osób starszych.

Problemy mieszkaniowe takie jak eksmisje, zadłużenia, finansowa niemożność opłacenia świadczeń mieszkaniowych znacznie podnoszą ryzyko bezdomności i innych problemów społecznych.

W sobotę, w Ujeździe odbyło się spotkanie podsumowujące ,,Powiatowe Dni Bezpieczeństwa”. W ich trakcie odbywały się spotkania policji ,,Bezpieczny senior”, prelekcja w gimnazjach nt. ,,Bezpieczeństwa przeciwpożarowego”, pokaz gaszenia samochodu zaprezentowany przez strażaków OSP w Ujeździe i Przesiadłowie., spotkania dzieci w klasach 1-3 z policjantem w ramach akcji ,,Bądź bezpieczny na drodze”. Była kolejna okazja do biesiadowania i odznaczania się medalami.

Foto: starostwo powiatowe.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook