Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«październik 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Coraz bliżej budowa hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim

Znamy już oferty, które wpłynęły na przetarg dotyczący zaprojektowania i wybudowania w Tomaszowie hospicjum. Najtańsza oferta wynosi 23 798 964 zł. Miasto otrzymało 15 mln zł dofinansowania na tę inwestycję z rządowego programu Polski Ład. Teraz rozpoczęła się procedura weryfikacji najkorzystniejszej oferty.

– Tworząc koncepcję i program funkcjonalno – użytkowy odbyliśmy wizyty w kilku wiodących ośrodkach hospicyjnych i staraliśmy się czerpać z rozwiązań jak najbardziej praktycznych, już sprawdzonych. Korzystaliśmy także  z pomocy i doświadczeń jakie mają tomaszowianie, w szczególności ksiądz Grzegorz Chirk, Elżbieta Przedbora czy Konrad Borowski – mówi Marcin Witko prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.- Ideą jaka od początku przyświecała przy pracach nad budową hospicjum było to aby był to obiekt przyjazny, ciepły, dostępny, obiekt, w którym zarówno osoby potrzebujące opieki jak również personel czuć się będą dobrze – dodaje prezydent.  

Inwestycja realizowana jest w formule projektuj-buduj. Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania projektu, a później do wybudowania obiektu. Dla terenu, na którym powstanie hospicjum jest plan miejscowy, co mocno przyspieszy prace projektowe i uzyskanie pozwoleń. Obiekt jest przewidziany jako jednokondygnacyjny z tym, że w części będzie posiadał dodatkową kondygnację, którą w przyszłości będzie można wykorzystać i zwiększyć liczbę miejsc bez konieczności dodatkowych prac. W obiekcie zaplanowano 43 miejsca dla pensjonariuszy. Sale będą maksymalnie dwuosobowe co zapewni odpowiedni komfort i właściwe warunki dla osób przebywających w hospicjum. Zaplanowana jest też poradnia paliatywna. Obiekt nie będzie posiadał barier architektonicznych, będzie w pełni dostępny dla osób ze szczególnymi potrzebami. W obiekcie znajdą się miejsca spotkań dla rodziny i bliskich, miejsca wyciszenia, kuchnia do przygotowywania posiłków, świetlica, miejsce pożegnań, kaplica. Co ważne, w celu zwiększenia komfortu dla pensjonariuszy zaplanowano wewnętrzne patio z miejscami odpoczynku, wyciszenia, zielenią, pergolami, mała architekturą. Dostęp do tej przestrzeni będzie bezpośrednio z każdego pokoju co pozwoli na swobodny dostęp zarówno osobom poruszającym się o własnych siłach jak i tym, które korzystają z wózków dla osób niepełnosprawnych, a nawet osobom leżącym.

Obiekt będzie wyposażony w instalację fotowoltaiczną oraz pompy ciepła co pozwoli to zmniejszyć koszty eksploatacji.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook