Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

„Cyfrowa gmina”inauguracja programu dla województwa łódzkiego. Tomaszów Mazowiecki z najwyższą kwotą dofinansowania.

To jest pierwszy taki program, który rozwiązuje realne problemy samorządów z cyfryzacją.

Janusz Cieszyński sekretarz stanu, pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa

29 października w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się inauguracja programu „Cyfrowa Gmina” dla województwa łódzkiego. Janusz Cieszyński – sekretarz stanu, pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa wręczył czeki samorządowcom 67 gmin z 144, które w Łódzkiem przystąpiły do rządowego programu.

Cieszyński podkreślił, że katalog tego, na co te pieniądze można przeznaczyć jest bardzo szeroki, to miedzy innymi pieniądze na sprzęt, oprogramowanie, szkolenia, usługi. Samorządy nie muszą w tym programie mieć wkładu własnego a środki mogą przeznaczyć zarówno na nowe inwestycje, jak i na zrefinansowanie wydatków na cyfryzację, które ponieśli od lutego 2020 roku,  Jedyny warunek aby te pieniądze otrzymać, to w toku prac nad realizacją projektu samorządy muszą wykonać audyt dotyczący cyberbezpieczeństwa.

Tobiasz Bocheński – wojewoda łódzki podczas konferencji mówił, że rewolucja cyfrowa nie może ominąć polskich gmin.

Musimy dostarczać naszym obywatelom, mieszkańcom Polski, województwa, gmin i powiatów jakości usług publicznych na jak najwyższym poziomie. We współczesnym świecie nie jest to możliwe bez e-administracji i bez łatwego dostępu do informacji dla obywatela.

Tobiasz Bocheński – wojewoda łódzki

Tomaszów otrzymał czek na kwotę 1 533 469, jest to czek o najwyższej wartości przyznany wśród samorządów woj. łódzkiego.

Dzięki tym środkom, my jako Tomaszów będziemy mogli realizować strategię, będziemy mogli zrealizować wizję naszego miasta jeśli chodzi o kwestię cyfryzacji. Po pierwsze Tomaszowa Mazowieckiego jako miasta sprawnie posługujący się najnowocześniejszymi technologiami informacyjnymi, po drugie Tomaszowa Mazowieckiego świadczącego szeroki wachlarz e-usług dla mieszkańców i po trzecie Tomaszowa Mazowieckiego miasta, które posiada nowoczesną infrastrukturę IT. Są to niezwykle ważne elementy.

Marcin Witko – prezydent miasta Tomaszów Mazowiecki

Prezydent Tomaszowa podkreślił, że w najbliższych latach miasto wydatkuje na ten cel 6 375 000, środki będą pochodzić z dwóch źródeł z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz z Ministerstwa Cyfryzacji.

Cyfrowa Gmina – konferencja prasowa

„Cyfrowa Gmina”jest skierowany do wszystkich gmin w całej Polsce. Do rozdysponowania jest miliard złotych. Każda gmina, która przystąpi do programu, może liczyć na od 100 tysięcy złotych do maksymalnie dwóch milionów.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook