
Od dziś, 20 kwietnia, możemy iść do parku, ale musimy zakryć usta i nos. Bez maseczki pójdziemy za to do lasu. Godziny dla seniorów obowiązywać będą tylko w dni robocze. Tym samym w weekendy nie będą obowiązywały godziny dla seniorów.
Wśród najważniejszych zmian jest otwarcie parków, lasów i innych terenów zielonych. Zamknięte będą jednak nadal ogrody zoologiczne i place zabaw, a na terenie lasów nie będzie można korzystać w miejsc małej infrastruktury wiat i miejsc biwakowania.
Godziny dla seniorów pozostają, ale tylko od poniedziałku do piątku. Niezmiennie osoby powyżej 65 roku życia będą miały do dyspozycji sklepy od godziny 10 do 12. W weekendy ta zasada nie będzie już obowiązywać.
W sklepach o powierzchni do 100 m2 kwadratowych będzie możliwość obsługi 4 klientów na kasę, a w sklepach powyżej 100 m2, będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 m2 kwadratowych.
Zasada jednej osoby na 15 m2 będzie obowiązywać również w kościołach. Więcej osób będzie mogło uczestniczyć pogrzebach. Na cmentarzu będzie mogło znajdować się więcej niż 50 uczestników jednego pogrzebu. Tu również nie wlicza się duchownych i pracowników zakładów pogrzebowych
Zakaz przemieszczania się bez opieki osoby dorosłej dla osób do 13 roku życia.