Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«listopad 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dożynki Prezydenckie w Spale już za tydzień

Już za tydzień odbędą się Dożynki Prezydenckie Spała 2019 pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Korowód dożynkowy z chlebem i wieńcami z 16 województw zawita do Spały po raz kolejny 14 i 15 września.

Główne uroczystości dożynkowe rozpoczną się w niedzielę o godz. 11.30 Mszą święta w Kaplicy Polowej AK. Po niej Para Prezydencka w asyście korowodu dożynkowego uda się na teren Centralnego Ośrodka Sportu. O godz. 14.00 rozpocznie się Ceremoniał Dożynkowy, który poprowadzi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

W przeddzień głównych uroczystości w sobotę o godz. 14.30 na scenie w Miasteczku Regionów na stadionie COS rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Przez dwa dni uroczystości dożynkowych będzie moc atrakcji dla każdego – stoiska promocyjne regionów z całej Polski, produktów regionalnych oraz kraina zabaw dla dzieci, a na scenie zespoły regionalne.

W Miasteczku Regionów na stadionie COS swoje stoiska zaprezentują województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie oraz instytucje działające na rzecz rolnictwa: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wraz z Organizacją Producentów Ryb Jesiotrowatych oraz Krajowa Rada Izb Rolniczych. Ponadto będzie stoisko Kancelarii Prezydenta RP, Zespołu Mazowsze, Miasta Tomaszowa Maz. i Gminy Inowłódz.

Na placu w centrum Spały wystawią się gminy powiatu Tomaszowskiego oraz sponsorzy.

Zwieńczeniem Święta Plonów będzie Gala Muzyki Disco – koncerty zespołów: Baciary, Skaner, Bayera i Mr Sebii.

Jak co roku do Spały będzie można dojechać bezpłatną linią MZK i PKP.

Szczegółowe informacje na temat uroczystości dożynek dostępne są na naszej stronie www.powiat-tomaszowski.pl i www.prezydent.pl

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook