Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 10
«Wrzesień 2019 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Do wakacji pozostało

2019-06-20 07:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Dożynki Prezydenckie w Spale już za tydzień

Już za tydzień odbędą się Dożynki Prezydenckie Spała 2019 pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Korowód dożynkowy z chlebem i wieńcami z 16 województw zawita do Spały po raz kolejny 14 i 15 września.

Główne uroczystości dożynkowe rozpoczną się w niedzielę o godz. 11.30 Mszą święta w Kaplicy Polowej AK. Po niej Para Prezydencka w asyście korowodu dożynkowego uda się na teren Centralnego Ośrodka Sportu. O godz. 14.00 rozpocznie się Ceremoniał Dożynkowy, który poprowadzi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

W przeddzień głównych uroczystości w sobotę o godz. 14.30 na scenie w Miasteczku Regionów na stadionie COS rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Przez dwa dni uroczystości dożynkowych będzie moc atrakcji dla każdego – stoiska promocyjne regionów z całej Polski, produktów regionalnych oraz kraina zabaw dla dzieci, a na scenie zespoły regionalne.

W Miasteczku Regionów na stadionie COS swoje stoiska zaprezentują województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie oraz instytucje działające na rzecz rolnictwa: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wraz z Organizacją Producentów Ryb Jesiotrowatych oraz Krajowa Rada Izb Rolniczych. Ponadto będzie stoisko Kancelarii Prezydenta RP, Zespołu Mazowsze, Miasta Tomaszowa Maz. i Gminy Inowłódz.

Na placu w centrum Spały wystawią się gminy powiatu Tomaszowskiego oraz sponsorzy.

Zwieńczeniem Święta Plonów będzie Gala Muzyki Disco – koncerty zespołów: Baciary, Skaner, Bayera i Mr Sebii.

Jak co roku do Spały będzie można dojechać bezpłatną linią MZK i PKP.

Szczegółowe informacje na temat uroczystości dożynek dostępne są na naszej stronie www.powiat-tomaszowski.pl i www.prezydent.pl

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook