Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 10
«Marzec 2019 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Do wiosny pozostało

2019-03-20 24:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Dr Adam Bodnar z wizytą w Tomaszowie Mazowieckim

23 marca, w piątek, biuro Rzecznika Praw Obywatelskich dr Adama Bodnara, zorganizowało w ramach cyklicznych regionalnych spotkań,  spotkanie z mieszkańcami Tomaszowa Mazowieckiego. Wizyta rzecznika odbyła się w Miejskim Centrum Kultury na placu Kościuszki. Swoją obecność zaznaczyło około 50 osób, w tym młodzież. Kilka osób od razu stawiło się w kolejce do mec. Beaty Stalmach z biura RPO, żeby przedstawić indywidualną sprawę do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Pierwszy problem, który został poruszony na spotkaniu dotyczył chorób rzadkich. Z sali zadano pytanie: Co się dzieje z Narodowym Planem Chorób Rzadkich?.
Zapytano Adama Bodnara czy jako rzecznik zajmie się sprawą Tomasza Komendy. Rzecznik podkreślał, że jest to jest trudna sprawa. Przedstawiana jest jako błąd prokuratury i sądów, tymczasem może być tak, że w momencie wyroku nie było takiej możliwości badań DNA jak teraz. To jest bardzo charakterystyczne dla wszystkich spraw nazywanych na świecie „sprawami niewinnościowymi”. Najważniejsze w sytuacji pana Komendy jest to, by dostał zadośćuczynienie i to szybko. A zwykła procedura może trwać miesiącami. 
Dalsze pytania dotyczyły: d
laczego myśliwi mogą strzelać bez ograniczeń takich, jakie ma wojsko?, problemów ratownictwa wodnego, spraw dzieci z kłopotami, ochrony danych osobowych, „złych” długi, spraw umów zawieranych na odległość z osobami starszymi, dlaczego Trybunał Konstytucyjny nie rozpatrzył wniosku RPO z 2014 roku.
Tego dnia, w Czarny Piątek, nie mogła zabraknąć tematu związanego z prawami kobiet. Z sali, z ust kobiety, padła prośba:
Dziś jest #CzarnyPiątek. Dlatego zwracamy się do Pana z apelem: Niech Rzecznik Praw Obywatelskich chroni prawa kobiet!
Oczywiście, apel nie został bez odpowiedzi, dr Adam Bodnar tak odniósł się do prośby:
Można mieć nadzieję, że po dzisiejszym proteście #CzarnyPiątek ustawa nie będzie dalej procedowania. Ale problem jest szerszy. Obecnie prawa kobiet do legalnej aborcji są ograniczane, mimo że gwarantuje je prawo.  Ustawa nie jest przestrzegana!

Spotkanie z RPO dr Adamem Bodnarem skończyło się o godzinie 15.00, udział w wydarzeniu był bezpłatny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook