Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dzieci Polskich w Tomaszowie Mazowieckim uroczyście otwarta przez władze powiatu

29 listopada 2021 roku, odbyło się uroczyste oddanie do użytku przebudowanej drogi powiatowej ul. Dzieci Polskich w Tomaszowie Mazowieckim.

Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, powitał zaproszonych na uroczystość gości, wśród których znaleźli się: Robert Telus – Poseł na Sejm RP,  Janusz Ciesielski – radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, Elżbieta Łojszczyk i Michał Czechowicz – członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego oraz Elżbieta Rudzka – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Po przecięciu symbolicznej wstęgi, ksiądz z parafii Świętej Jadwigi Królowej Polski, Jan Cholewa, poświęcił przebudowaną drogę, aby była bezpieczna dla wszystkich użytkowników. „Pobłogosław wszystkich, którzy będą przechodzili i przejeżdżali tą drogą, Swoją łaską uprzedzaj ich kroki. Bądź z nimi w drodze. Broń ich od wszelkich przeciwności. aby osiągnęli to, czego pragną i szczęśliwie dotarli do wyznaczonego celu podróży.” 

W sposób symboliczny nastąpiło otwarcie drogi zmodernizowanej, czyli ulica Dzieci Polskich. Proszę Państwa, ponad 600 metrów, to jest kwota prawie 400 tysięcy złotych. Środki pochodzą z budżetu powiatu. Bardzo cieszymy się, że ta inwestycja została zrealizowana. Pamiętacie Państwo, przez wiele lat, jako mieszkańcy zarówno miasta Tomaszowa, jak i powiatu tomaszowskiego, nie mogliśmy się doczekać remontu tej drogi. Dzisiaj to się udało, w tym roku 2021. Bardzo się cieszymy, Myślę, że to bezpieczeństwo na tym fragmencie tej części miasta i powiatu zostało poprawione, a kiedy będzie oddawana ulica Zawadzka tutaj z dwoma rondami, będzie piękny kawałek w samym mieście tych zmodernizowanych dróg powiatowych – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.  

Dzień dobry, witam Państwa, kolejna nasza inwestycja, którą dzisiaj odbieramy. Szanowni Państwo, pierwszy powód mojej radości jest taki, że moi koledzy z Zarządu Powiatu przychylili się do tej inwestycji. Za nią bardzo optowałem. Dziękuję również radnym, którzy przeznaczyli na to środki finansowe i mamy, tak jak tutaj było powiedziane, 600 metrów, za chwilę będzie półtora kilometra bardzo dobrej komunikacji, wyjazdu z Tomaszowa na S8, a drugą sprawą, dla której tak bardzo się cieszę, że dwadzieścia kilka lat tutaj spędziłem, To jest moje osiedle, tutaj niedaleko mieszka moja mama, mój brat, moja rodzina, moi znajomi, Tym bardziej mogę tutaj przychodzić z podniesioną głową, że jednak ten fragment po wielu, wielu latach, jak pan Starosta wspomniał, doczekał się gruntownej modernizacji. Był już bardzo zniszczony. Było to zawsze przekładane, nie było środków finansowych, dlatego jeszcze raz serdecznie dziękuję moim kolegom, jak i radnym za to, że przychylili się do mojego wniosku i mogliśmy go zrealizować i cieszymy się tak nową i bezpieczną nawierzchnią. Bardzo Państwu dziękuję – mówił Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, który wiele lat mieszkał na tym osiedlu.  

Proszę Państwa, remontujemy drogi na terenie całego powiatu tomaszowskiego, Tomaszów Mazowiecki i wszystkie gminy naszego powiatu są dotknięte jeżeli chodzi o remonty dróg i chodników. przebudowujemy, zmieniamy nasz powiat, i mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy kontynuować te wszystkie pozytywne działania dla naszego powiatu.” – dodał na zakończenie konferencji Mariusz Węgrzynowski.

Live z konferencji tutaj

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook