Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«listopad 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dziekujemy pani Mariannie

6 marca w Stowarzyszeniu Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych odbyły się wybory nowego zarządu. Z funkcji prezeski zrezygnowała Marianna Przewoźnik, która kierowała pracą stowarzyszenia od ponad 26 lat. Powodem decyzji jest stan zdrowia pani Marianny. Pani Marianna nie odchodzi całkiem ze stowarzyszenia, pozostaje jego honorową prezeską.

Jej obowiązki przejęła dotychczasowa skarbniczka stowarzyszenie, Maria Pająk.

Nowa prezeska SRDiON jest emerytką i mamą niepełnosprawnego Marka, który jest oczywiście uczestnikiem warsztatów prowadzonych przez stowarzyszenie.

Cele SRDiON, które zrzesza 150 członków, po zmianie we władzach, pozostają niezmienione. – Nadal prowadzić będziemy niebrowską świetlicę środowiskową, która działa przez pięć dni w tygodniu i do której przychodzi popołudniami dwadzieścioro dzieci. Na dziś najważniejsza jest, mam nadzieję ostatnia, przeprowadzka Warsztatów Terapii Zajęciowej – mówi Maria Pająk. – Jesteśmy „po słowie” ze starostwem, które obiecało nową lokalizację przy ul. Majowej i pomoc w adaptacji pomieszczeń. Mam nadzieję, że – zgodnie z deklaracją – przeprowadzka nastąpi jeszcze tej jesieni.

Jesteśmy ewenementem w skali kraju. Nie znamy innego miasta, które nie potrzebuje warsztatów terapii dla osób niepełnosprawnych i skazuje ich uczestników na ciągłą niepewność i przeprowadzki. Jesteśmy tym zwyczajnie zmęczeni tak jak zmęczeni jesteśmy sąsiedztwem katolickich szkół, które kompletnie się nie integrują z naszymi podopiecznymi i traktują jak intruzów. Mam nadzieję, że sytuacja po czwartej przeprowadzce wreszcie się ustabilizuje i to jest obecnie mój najważniejszy cel – mówi nowa prezeska SRDiON.

Warsztaty Terapii Zajęciowej, z których korzysta 60 dorosłych o różnym poziomie niepełnosprawności funkcjonują od ponad 2 lat w budynku byłego Gimnazjum nr 2 przy ul. Warszawskiej.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook