Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dzień Zmarłych. Intensywny ruch w kierunku cmentarzy zacznie się już dziś

Wzmożony ruch na ulicach, utrudnienia i jeszcze większe korki niż dotychczas, w związku ze Świętem Zmarłych zaczną się już dziś, w piątek. Tak będzie do środy.

W ramach akcji „Znicz” na drogach wyjazdowych i przy cmentarzach pojawią się policjanci i policjantki, którzy będą pomagać kierowcom w bezpiecznym dojechaniu do celu, kontrolować trzeźwość, sprawdzać stan pojazdów.

Miasto przygotowało poglądowe mapki organizacji ruchu przy obu cmentarzach, które zamieszczamy na dole tego materiału.

Cmentarz Smutna

W tym roku, ze względu na remonty ulic, poruszanie się po mieście będzie znacznie trudniejsze.

Od niedzieli, 30 października do środy, 2 listopada ul. Smutna będzie zamknięta na całej długości. W tych dniach nieprzejezdny będzie również odcinek ul. Cmentarnej – od Długiej do Smutnej oraz równoległe ulice: Zaułek i Sienna (na tej samej wysokości). Zakaz ruchu wprowadzony zostanie na ul. Cekanowskiej, od MOPS na całej długości ul. Ugaj. Na ul. Smutną i Ugaj wjadą rano tylko sprzedawcy kwiatów i zniczy.

Parkować będzie można przy ul. M. Skłodowskiej-Curie na wyznaczonych miejscach wzdłuż łącznika pomiędzy ulicami Ugaj i Skłodowskiej-Curie.

Zostaną wprowadzone jednostronne zakazy zatrzymywania się na ulicach: Długiej (na odcinku od Poprzecznej do Cegielnianej), po obu stronach Cmentarnej (od Warszawskiej do Długiej), na ul. Skłodowskiej-Curie w rejonie zakładu energetycznego.

Cmentarz Dąbrowska

Jednokierunkowy ruch zostanie wprowadzony na ul. Kaktusowej. Obowiązywał tu będzie jednostronny zakaz zatrzymywania się. Przy ul. Kaktusowej będzie wyznaczona strefa do parkowania. Parkować nie będzie można po obu stronach ul. Dąbrowskiej, od skrzyżowania z ul. Bema do końca cmentarza.

Odpowiednie oznakowanie zostanie ustawione na ulicach: Bema, Zielonej, Przyrodniczej i Podleśnej.

Cmentarz Białobrzegi

W Białobrzegach wyłączona z ruchu zostanie droga dojazdowa do cmentarza. Przejezdne będą ulice: Gminna, Cisowska, Michałowska, Myśliwska i Hubala. Do cmentarza będzie można też dojechać przez ulice: Kolejową, Podoba i Torową. Samochód lepiej zostawić na parkingu przy kościele przy ul. Gminnej i przejść parę kroków.

Dodatkowe emzetki CM

Od 31 października do 2 listopada MZK uruchomi dodatkowe bezpłatne linie pomiędzy cmentarzami przy ul. Dąbrowskiej i Smutnej.

Jedna trasa będzie przebiegać od pętli autobusowej przy ul. Ugaj (przy skrzyżowaniu z ulicą Cegielnianą) przez ulice: M. Skłodowskiej-Curie (przystanek przy bramie cmentarnej i przy MOPS), ks. Popiełuszki do ronda Solidarności, ul. Grota Roweckiego i do skrzyżowania z ul. Nowowiejską i dalej przez Konstytucji 3 Maja, św. Antoniego, Graniczną, Jana Pawła II, Zieloną do Dąbrowskiej.

Druga trasa poprowadzi od pętli przy ul. Dzieci Polskich, przez ulice: Warszawską, Grota-Roweckiego, Nowowiejską, Głowackiego, Niską, Zacisze, Mazowiecką, św. Antoniego, O. Langego, Dąbrowską i do pętli w Dąbrowie.

Będą też dodatkowe kursy linii nr 11, od ul. Dzieci Polskich, przez Warszawską. Szeroką, Legionów, Zieloną do Dąbrowskiej i Dąbrowy.

Szczegółowe rozkłady MZK, po kliknięciu w okienko pojawiające się na stronie głównej w lewym dolnym rogu.

ruch-smutna ruch-dabrowska

 

Zapisz

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook