Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 10
«Wrzesień 2019 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Do wakacji pozostało

2019-06-20 07:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

E-dowód osobisty już od 1 marca

E-dowody już od 1 marca 2019 r. Zmianie ulegnie m.in. umiejscowienie danych zawartych na dowodzie. Nowy dowód będzie też bezpiecznym i bezpłatnym narzędziem komunikacji elektronicznej z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi. Nowe dowody osobiste (01.03.19)- wymiana, zasady, co się zmieni?

Nowe dokumenty będą również plastikową kartą, ale wyposażoną w chipa, na którym zostanie zapisane wiele danych o właścicielu. Będzie tam też zapisana fotografia, jako zdjęcie biometryczne. Tym samym będzie to dokument podróży zgodny z wymogami Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego i dzięki temu, jak wskazuje MSWiA, posiadacz takiego dowodu będzie mógł być np. szybciej i sprawniej obsłużony na lotnisku. E-dowód będziemy mogli wykorzystać do podpisywania dokumentów elektronicznych.

Umożliwi również zarejestrowanie się posiadacza e-dowodu w zewnętrznych systemach teleinformatycznych np. w systemach służby zdrowia. Będzie też możliwość korzystanie z elektronicznych bramek na lotniskach w Unii Europejskiej. A to tylko niektóre z funkcjonalności e-dowodu. Nowy dowód wyposażony będzie także w tzw. „profil osobisty”. Umożliwi potwierdzenie tożsamości w usługach online. Jak to będzie działać? W praktyce będziemy przykładać nowy dowodu do czytnika i wpisać znany wyłącznie posiadaczowi dowodu kodu PIN. Osoby niezainteresowane nie będą zmuszone do używania warstwy elektronicznej nowego dowodu, zachowując jednocześnie możliwość jej uruchomienia w dowolnym czasie. Nowe dowody będą wydawane od marca 2019 roku. MSWiA przypomniało jednak, że nie będziemy musieli wymieniać dotychczas posiadanych dokumentów, ponieważ zachowają one ważność do upływu terminów w nich określonych.
Na awersie nowego dowodu osobistego znajdą się: imię i nazwisko, data urodzenia, płeć, obywatelstwo jego posiadacza
Rewers dokumentu będzie zawierał: numer PESEL, miejsce urodzenia, nazwisko rodowe posiadacza, imiona jego rodziców.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook