Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«listopad 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

E-dowód osobisty już od 1 marca

E-dowody już od 1 marca 2019 r. Zmianie ulegnie m.in. umiejscowienie danych zawartych na dowodzie. Nowy dowód będzie też bezpiecznym i bezpłatnym narzędziem komunikacji elektronicznej z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi. Nowe dowody osobiste (01.03.19)- wymiana, zasady, co się zmieni?

Nowe dokumenty będą również plastikową kartą, ale wyposażoną w chipa, na którym zostanie zapisane wiele danych o właścicielu. Będzie tam też zapisana fotografia, jako zdjęcie biometryczne. Tym samym będzie to dokument podróży zgodny z wymogami Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego i dzięki temu, jak wskazuje MSWiA, posiadacz takiego dowodu będzie mógł być np. szybciej i sprawniej obsłużony na lotnisku. E-dowód będziemy mogli wykorzystać do podpisywania dokumentów elektronicznych.

Umożliwi również zarejestrowanie się posiadacza e-dowodu w zewnętrznych systemach teleinformatycznych np. w systemach służby zdrowia. Będzie też możliwość korzystanie z elektronicznych bramek na lotniskach w Unii Europejskiej. A to tylko niektóre z funkcjonalności e-dowodu. Nowy dowód wyposażony będzie także w tzw. „profil osobisty”. Umożliwi potwierdzenie tożsamości w usługach online. Jak to będzie działać? W praktyce będziemy przykładać nowy dowodu do czytnika i wpisać znany wyłącznie posiadaczowi dowodu kodu PIN. Osoby niezainteresowane nie będą zmuszone do używania warstwy elektronicznej nowego dowodu, zachowując jednocześnie możliwość jej uruchomienia w dowolnym czasie. Nowe dowody będą wydawane od marca 2019 roku. MSWiA przypomniało jednak, że nie będziemy musieli wymieniać dotychczas posiadanych dokumentów, ponieważ zachowają one ważność do upływu terminów w nich określonych.
Na awersie nowego dowodu osobistego znajdą się: imię i nazwisko, data urodzenia, płeć, obywatelstwo jego posiadacza
Rewers dokumentu będzie zawierał: numer PESEL, miejsce urodzenia, nazwisko rodowe posiadacza, imiona jego rodziców.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook