Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 9
«wrzesień 2021 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Europrodukcja i mikrokosmos

eurokosmosPrzez trzy tygodnie grupa uczniów i nauczycieli holenderskiej szkoły ROC Ter AA w ramach wymiany uczniowskiej jest gośćmi kolegów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tomaszowie Maz. Wspólny cel jaki im przyświeca to stworzenie filmu promującego powiat tomaszowski.
W tym celu odwiedzają różne interesujące miejsca naszego powiatu. Rozmawiają z władzami i mieszkańcami. Zaglądają do szkół i gospodarstw. Na trasie ich peregrynacji nie mogło zabraknąć Ujazdu.
W naszej gminie holenderscy gości mieli okazję spędzić kilka godzin oglądając cykl produkcyjne w hucie szkła Euroglas i fabryce opakowań Eurobox. Zaczęli jednak od wizyty w GOK. Wójt Artur Pawlak witał ich po staropolsku – chlebem i solą.
W domu kultury nie obyło się bez prezentacji dokonań naszych lokalnych grup artystycznych. Potem była wspomniana wizyta w zakładach produkcyjnych, a następnie powrót do Ujazdu, bo przecież Mikrokosmos to miejsce znane już poza granicami powiatu i chyba województwa.
Na koniec goście odpoczęli chwilkę i posilili się w Zajeździe Piwowarskim.
Wizyta Holendrów i ich gospodarzy z ZSP nr 1 miała miejsce w naszej gminie 30 marca. Ciekawe, co utrwalą goście na filmie, który ma być owocem ich wizyty?

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook