Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Europrodukcja i mikrokosmos

eurokosmosPrzez trzy tygodnie grupa uczniów i nauczycieli holenderskiej szkoły ROC Ter AA w ramach wymiany uczniowskiej jest gośćmi kolegów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tomaszowie Maz. Wspólny cel jaki im przyświeca to stworzenie filmu promującego powiat tomaszowski.
W tym celu odwiedzają różne interesujące miejsca naszego powiatu. Rozmawiają z władzami i mieszkańcami. Zaglądają do szkół i gospodarstw. Na trasie ich peregrynacji nie mogło zabraknąć Ujazdu.
W naszej gminie holenderscy gości mieli okazję spędzić kilka godzin oglądając cykl produkcyjne w hucie szkła Euroglas i fabryce opakowań Eurobox. Zaczęli jednak od wizyty w GOK. Wójt Artur Pawlak witał ich po staropolsku – chlebem i solą.
W domu kultury nie obyło się bez prezentacji dokonań naszych lokalnych grup artystycznych. Potem była wspomniana wizyta w zakładach produkcyjnych, a następnie powrót do Ujazdu, bo przecież Mikrokosmos to miejsce znane już poza granicami powiatu i chyba województwa.
Na koniec goście odpoczęli chwilkę i posilili się w Zajeździe Piwowarskim.
Wizyta Holendrów i ich gospodarzy z ZSP nr 1 miała miejsce w naszej gminie 30 marca. Ciekawe, co utrwalą goście na filmie, który ma być owocem ich wizyty?

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook