Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Gdzie się podziała kapliczka z ulicy Mostowej?

Stojąca do niedawna przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Mostowej kapliczka, zniknęła. Ta niewielka budowla, była wzniesiona w darze przez mieszkańców pobliskich domów w roku 1887. Gdzie zniknęła?

Otóż, podczas przebudowy ulicy Mostowej, kapliczka znalazła się w pasie drogowym, podjęto wtedy działania jej likwidacji. Bezpośrednią przyczyną usunięcia jej ze skrzyżowania jest bezpieczeństwo. Sytuacja wymagała podjęcia działań. Bliskość jezdni drogi powiatowej, drgania spowodowane ruchem ciężkich pojazdów, ochlapywanie błotem i wodą doprowadziły do stanu grożącego jej zawaleniem.

Kapliczkę jednak udało się uratować. Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszek Szmigiel zaproponował by kapliczkę przeniesiono na gminną działkę w Niebrowie, na której w bliskiej przyszłości ma stanąć dom ludowy. Podczas rozmów radnego Eugeniusza Gawarzyńskiego z wójtem, zaproponowano by przeniesieniem kapliczki zajęła się firma budująca ulicę Mostową. Kapliczkę przeniesiono, a pracą nad jej nowym wyglądem zajął się Eugeniusz Packi, który od lat związany jest z Niebrowem. 

131-letnia kapliczka doczeka się w przyszłości ogrodzenia i dekoracji z prawdziwego zdarzenia, deklarują mieszkańcy. 

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook