Zgodnie z wcześniejsza zapowiedzią na koniec stycznia został przedstawiony pełny raport z odwiertu geotermalnego. Spółka HPC Polgeol (w partnerstwie z Pro-Invest Solutions), która sprawowała nadzór geologiczny nad inwestycją, opracowała dokument. Raport to wyciąg i skrócony opis z opracowanej podczas wiercenia i badań laboratoryjnych dokumentacji geologicznej i hydrogeologicznej, wskazujący dodatkowo możliwe sposoby wykorzystania wód geotermalnych.
Dla przypomnienia, 7 marca 2019 roku, przy Arenie Lodowej rozpoczęto próbny odwiert w celu dotarcia do wód termalnych, sprawdzenia jakości wody, jej pokładów, temperatury oraz składu chemicznego. Odwiert wykonano na głębokości ponad 2 tys metrów.
Raport pokazuje możliwe kierunki wykorzystania wody termalnej, i tak możemy wyczytać, że temperatura ( 42 stopnie Celsjusza ) i wydajność wody termalnej z otworu Tomaszów Mazowiecki pozwalają na odbiór ciepła od wody termalnej do zasilania w ciepło wewnętrznych niskotemperaturowych sieci ciepłowniczych, np. obiektów sportowych, obiektów rekreacyjnych, basenów, itp. Ze względu na stosunkowo niską mineralizację, przypuszczalnie najbardziej celowym kierunkiem wykorzystania wody termalnej z otworu Tomaszów Mazowiecki będzie wykorzystywanie jej do kąpieli w basenach rekreacyjnych różnego typu bez konieczności rozcieńczania.
Według podziału hydrogeologicznego woda na podstawie jej mineralizacji klasyfikowana jest jako woda słodka. Ze względu na niewielką mineralizację, woda nie może być uznana jako woda mineralna.
Jak wynika z porównania parametry wody z odwiertu Tomaszów Mazowiecki są niemal identyczne z odwiertem Mszczonów przy wyższej wydajności otworu tomaszowskiego. Wskazuje to na możliwe kierunki wykorzystania wody w sposób podobny jak w przypadku Mszczonowa. Wykorzystanie wody z otworu Tomaszów Mazowiecki, ze względu na jej parametry, nie musi wiązać się z bardzo kosztownymi nakładami technologicznymi, jak dzieje się to w przypadku wód solankowych o znacznej mineralizacji.
Wybrane rysunki z raportu