Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«Kwiecień 2021 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

GIS ostrzega: masz połączenie z tego numeru? Obowiązkowo odbierz telefon. Otrzymasz informacje o nałożeniu kwarantanny

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed pochopnym odrzucaniem połączeń z numeru +48-221-043-705. To właśnie z tego numeru nadawany jest automatyczny komunikat o objęciu kwarantanną oraz o możliwości pobrania zaświadczenia. GIS zwraca uwagę na to, że Polacy niechętnie odbierają telefony od nieznajomych. W tym wypadku jednak chodzi o zdrowie i życie wszystkich wokół – dlatego lepiej numer uruchomiony przez Sanepid po prostu zapisać do listy kontaktów.

+48-221-043-705 – to z tego numeru zadzwoni do ciebie GIS, jeśli zostaniesz objęty kwarantanną

Numer, który podał GIS, może wydawać się podobny do numerów używanych przez telemarketerów. Jeżeli z reguły odrzucasz połączenia tego typu, musisz zrobić wyjątek.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w oficjalnym komunikacie, że to właśnie z numeru +48-221-043-705 usłyszysz „dedykowany komunikat dotyczący objęcia kwarantanną i możliwości pobrania zaświadczenia”.

Co musisz wiedzieć o kwarantannie?

  • Trwa 10 dni – rozpoczyna się od dnia następnego po ostatnim dniu, gdy poddany kwarantannie miał kontakt z osobą zakażoną lub 10 dni od dnia przekroczenia granicy państwa.
  • Lekarz POZ może zdecydować o przedłużeniu kwarantanny, jeśli będzie tego wymagał stan zdrowia pacjenta.
  • Kwarantanna może zostać przedłużona do 20 dni.
  • Podczas kwarantanny obowiązuje bezwzględny zakaz opuszczania domu oraz zakaz przyjmowania gości.
  • W trakcie kwarantanny obowiązuje nakaz zachowywania 1,5-metrowego dystansu od innych osób.

Nieodebranie telefonu będzie problemem w razie złamania zasad kwarantanny

Rzecznik GIS Jan Bondar wypowiedział się w sprawie odpowiedzialności za nieodebranie telefonu od Sanepidu – przypomniał m.in., że kwarantanna obowiązuje tak czy siak, nawet jeśli potencjalny chory nie ma świadomości jej trwania.

Jeżeli osoba skierowana na kwarantannę opuści miejsce, gdzie powinna na niej przebywać, może być ukarana administracyjnie do 30 tys. zł. Tutaj nic się nie zmieniło. (…) Miliony ludzi do nas dzwoniły i dzwonią ws. tych formalności. Dlatego powtarzam, że informacja na ten temat automatycznie trafia do ZUS-u i pracodawca też jest tym samym poinformowany o tym fakcie.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook