Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2023 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Gminna rada seniorów

Na najbliższej sesji Rady Gminnej zapadnie decyzja o zatwierdzeniu procedur, które pozwolą na utworzenie rady seniorów.

15 listopada odbyły się gminne konsultacje w tej sprawie. Projekt zakłada, że nowe ciało doradczo-opiniotwórcze będzie będzie pracowało, oczywiście społecznie w składzie dziewięcioosobowym. 4 przedstawicieli wytypują senioralne organizacje społeczne, 3 – mieszkańcy gminy, po jednym zgłaszać będą Rada Gminy i wójt.

Jak nam powiedziała Barbara Wojtaszek, sekretarz UG w Ujeździe, pomysł utworzenia rady seniorów był wspólną inicjatywą wójta Artura Pawlaka i członków organizacji społecznych skupiających seniorów. – To znacząca grupa mieszkańców gminy. Nie chcemy zostawiać ich z ich problemami samym sobie, ale zapraszamy do współpracy i aktywnego współtworzenia gminnej rzeczywistości – mówi pani sekretarz.

Po przebrnięciu przez proceduralną ścieżkę, wybory Rady Seniorów gminy Ujazd odbędą się na początku przyszłego roku. Inicjatywa ujezdzka jest prawdopodobnie pierwszą taką w gminach powiatu tomaszowskiego. Na razie rada seniorów funkcjonuje jedynie w Tomaszowie Maz.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook