Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Gminne święto plonów w Budziszewicach za nami

W niedzielę, 28 sierpnia 2022 roku, odbyły się Dożynki w Budziszewicach. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą, dziękczynną w kościele Przemienienia Pańskiego w Budziszewicach, celebrowaną przez ks. Proboszcza Zbigniewa Kalińskiego.

Przedstawiciele wsi ubrani byli w charakterystyczne stroje ludowe. Po mszy świętej nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego na plac przy Urzędzie Gminy, powitanie gości oraz przemówienie gospodarza Gminy Wójta Mariana Holaka.

Władze Samorządowe Powiatu Tomaszowskiego reprezentowała Elżbieta Łojszczyk – Członek Zarządu Powiatu i Teodora Sowik – Radna Rady Powiatu.

Elżbieta Łojszczyk odczytała i złożyła na ręce Wójta Gminy okolicznościowe listy od Marszałka Seniora Antoniego Macierewicza i Starosty Tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego z podziękowaniem dla mieszkańców za trud pracy i za tegoroczne plony.

Podczas część artystycznej wystąpiła Orkiestra Gminna, Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Głuchowiacy”, Andrzej Ceglarek – akordeonista, laureat wielu międzynarodowych nagród.

Główną atrakcją był koncert Miłego Pana, podczas którego publiczność dopisała najliczniej. Nie brakowało też atrakcji dla najmłodszych – były dmuchańce, kramy z zabawkami i słodkościami. Na zakończenie Gminnego Święta Plonów odbyła się huczna zabawa taneczna.

Źródło: Starostwo Powiatowe Tomaszów Mazowiecki

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook