Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 10
«Wrzesień 2019 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Do wakacji pozostało

2019-06-20 07:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Gminno-Parafialne Święto Plonów w Rokicinach 2019 już za nami [zdjęcia]

1 września, słonecznie, kolorowo, religijnie i na ludowo – tak swoje święto obchodzili rolnicy z gminy Rokiciny. Dożynkowa msza św. odbyła się o godz. 12 w Kościele pw. św. Rodziny. Następnie korowód dożynkowy przemaszerował pod scenę letnią Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyły się części obrzędowe i artystyczne. Na scenie wystąpili Orkiestra Dęta z Łaznowa, Zespół Pieśni i Tańca „Smardzewianie”, Monika Orzeszko, kabaret „Trzeci oddech kaczuchy” i zespół Helou. DJ Hubertus do późnych godzin wieczornych zabawiał przybyłych. Był poczęstunek i atrakcje dla dzieci jak przystało na dożynkowe święto.

Starostami tegorocznego Święta Plonów w Rokicinach byli Gabriela Ziętek Michałowa i Jacek Sala z Łaznowa. Prezentowali się tak, jak przystało na Starostów dożynkowych. 
Gabriela Ziętek pochodzi z rodziny o tradycjach rolniczych, w której zawsze były ważne wartości chrześcijańskie. Obecnie wraz z mężem Andrzejem prowadzi gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego. Mleko oddaje do Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej. Uprawiają również zboże, kukurydzę i trawy przeznaczone na kiszonki. Jest matką trójki dzieci: Szymona, Karoliny i Julii. Działa także na rzecz społeczności lokalnej. Jest przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Michałowie. W wolnych chwilach z pasją zajmuje się pielęgnacją roślin i kwiatów w przydomowym ogrodzie.
Jacek Sala jest rodowitym mieszkańcem Łaznowa. Wspólnie z żoną Anetą prowadzi gospodarstwo rolne. Specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego. Na swoim areale uprawia głównie kukurydzę, trawy i zboża, które w całości wykorzystuje w swoim gospodarstwie. Stawia na rozwój swojego gospodarstwa z wykorzystaniem środków unijnych. Jest ojcem trzech synów: Dawida, Dominika i Artura. Wolny czas poświęca głównie rodzinie, kibicując synom, którzy z dużym poświęceniem trenują piłkę nożną.

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook