Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 17
«Sierpień 2019 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Do wakacji pozostało

2019-06-20 07:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Gorączka przed strajkiem nauczycieli

Cały czas spływają do Urzędu Miasta informacje od poszczególnych placówek dotyczące strajku. Egzaminy w żaden sposób nie są zagrożone. Opierając się na rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji skompletowane już zostały składy egzaminacyjne. W poniedziałek odbędą się niezbędne szkolenia.

Zgodnie z pozyskanymi informacjami z placówek (stan na 04.04.2019 – godz. 10) jeżeli strajk dojdzie do skutku,  Szkoła Podstawowa 12, Szkoła Podstawowa 1, Szkoła Podstawowa nr 8, Przedszkole 7, Przedszkole nr 8, Przedszkole 14, Przedszkole 20 będą nieczynne. Sytuacja jest jednak dynamiczna i może dojść do zamknięcia na czas strajku kolejnych placówek. O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Komentarz prezydenta Marcina Witko:
Trwają rozmowy związków nauczycieli z rządem, za które mocno trzymam kciuki. Nauczyciele mają prawo protestować. Insynuowanie, że z  tego powodu będą zwalniani jest ciosem poniżej pasa. Jest mi bardzo przykro, odbieram to mocno osobiście – sam przez wiele lat nauczałem.

Dla mnie jako gospodarza miasta wszystkie grupy zawodowe są ważne, bo ważni są mieszkańcy – bez względu na wiek, płeć czy przekonania. Jako samorządowiec, skupiam się teraz na organizacji pracy – tak by nie ucierpiały na tym dzieci czy rodzice. Odbywa się mnóstwo spotkań, na których wypracowujemy różne rozwiązania, robimy co w naszej mocy i chcemy skorzystać z każdej możliwej formy wsparcia rodziców – priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta. Już wiemy, że kilka szkół będzie zamkniętych.

Egzaminy nie są zagrożone. Skompletowaliśmy komisje egzaminacyjne w każdej z placówek. Już dziś, deklaruje też, że wszyscy pracownicy instytucji miejskich mogą przyprowadzić w czasie strajku, do pracy swoje dzieci. Zapewnimy im opiekę. Zachęcam również przedsiębiorców do podobnej pomocy pracownikom. Jako Tomaszowianie powinniśmy się wspierać!

O stan sytuacji zapytaliśmy w Oddziale Powiatowym Związku Nauczycielstwa Polskiego w Tomaszowie Mazowieckim:
Z informacji jakie posiadamy do strajku podchodzą wszystkie placówki działające na terenie miasta i gmin objętych działaniem Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP w Tomaszowie Mazowieckim (gmina Tomaszów Mazowiecki, Inowłódz, Rzeczyca, Czerniewice, Żelechlinek, Lubochnia, Budziszewice, Ujazd, Rokiciny i Będków) z wyjątkiem przedszkola w Rokicinach, w Wąwale i Szkoły Podstawowej w Brzustowie – mówi Renata Szadkowska wiceprezes Oddziału Powiatowego ZNP w Tomaszowie Mazowieckim.

W piątek, 5 kwietnia, odbędzie się zebranie z prezesami Ognisk ZNP dotyczące poniedziałkowego strajku. Więcej informacji na temat strajku nauczycieli podamy po zebraniu.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook