Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Grillowanie radnego

Pod koniec sierpnia radni powiatowi podjęli decyzję o likwidacji Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego, w skład którego wchodzi Młodzieżowy Dom Kultury, schronisko młodzieżowe obiekty budowlanki.

W miejsce tej placówki powstanie Centrum Animacji Społecznej. Od kilku miesięcy przygotowywany jest projekt „rozwoju potencjału społeczno-gospodarczego obszaru rewitalizowanego przy ulicy Farbiarskiej”, o którego dofinansowanie powiat tomaszowski będzie ubiegał się w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020. Władze powiatu przekonały radnych, że sięgnięcie po owe środki jest możliwe pod warunkiem, że MDK się zlikwiduje, a powoła całkiem nową placówkę.

Istotne w tym przekształceniu wydają się dwie sprawy. Przygotowany status Centrum Animacji pokazuje, że dyrektor, kto by nim nie został, będzie tam postacią marionetkową, bo o wszystkim decydować będzie Zarząd Powiatu. Centrum straci przy okazji status placówki oświatowej, co oznacza, że przywileje wynikające z Karty Nauczyciela stracą dotychczasowi pracownicy MDK. Obie zaś placówki (MDK i schronisko) utracą ok. 150 tys. zł subwencji oświatowej, którą dotychczas dysponowały. Ale to nie jest istotne dla powiatu. Istotne jest, że zaoszczędzi na ludzkich pensjach.

No i najważniejsze. Powiat ogłosi konkurs na dyrektora, którego to konkursu nie wygra dotychczasowy dyrektor MDK i radny miejski w jednej osobie, Tomasz Zdonek.

Zdonek, to w mieście postać rozpoznawalna i popularna. Już w wakacje pracownicy MDK zebrali ponad 1000 podpisów przeciw likwidacji placówki. Pisaliśmy wówczas, że nikt nie będzie się liczył z głosami protestujących, a poza tym satysfakcja z pozbycia się Zdonka jest już dziś wyraźna w oczach wielu radnych. Tymczasem wczoraj (21.bm.), podczas sesji radni miejscy, na wniosek zarządu starostwa mieli podjąć uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy
ze Zdonkiem. Nie podjęli. 12 radnych sprzeciwiło się zwolnieniu. 2 było za zwolnieniem. Reszta się wstrzymała od głosu. Za zwolnieniem Zdonka głosowali radni Beata Stańczyki i Zbigniew Kamiński. Oboje, z PiS, oboje pracują w starostwie. Ciekawe, czy gdyby inaczej podnieśli ręce, to na kolejnej sesji miejskiej byłaby głosowana uchwała o wyrażenie zgody na rozwiązanie z nimi umowy o pracę?

Głosowanie nad losem Zdonka pokazuje też, że wielka przyjaźń i współpraca między starostą a prezydenta, jaką próbuje się sączyć przez propagandowe gazetki, jest iluzją.

Czy w związku z decyzją radnych Tomasz Zdonek, który w MDK pracuje od 1993 r., a placówką kieruje od 10 la utrzyma stanowisko? W MDK od ponad dwóch miesięcy trwa kontrola, którą prowadzi w sumie bodaj dziewięciu urzędników starostwa. „Dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf.” Jest ktoś, kto nie zna tego powiedzenia?

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook