Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2022 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Harcerze dzielą się Betlejemskim Światłem Pokoju

Do Urzędu Miasta dotarło Betlejemskie Światło Pokoju 2021 przekazane na ręce Izabeli Śliwińskiej – Zastępcy Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze Hufca ZHP Tomaszów Mazowiecki pragną podzielić się ze wszystkimi.

Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, harcerze starają się dzielić radosną nowiną, krzewiąc uniwersalne wartości braterstwa, pokoju i nadziei. Przekazując je dalej, druhny i druhowie pragną jednocześnie kształtować swoje charaktery w oparciu o harcerskie ideały zapisane w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim. To pragnienie, wraz ze Światłem przekazują dalej, by każdy potrafił stawiać sobie wymagania, nawet jeśli inni od niego tego nie oczekują. Tylko w ten sposób można zmieniać świat, sprawić by był odrobinę lepszy.

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony jest później przez skautów przez kontynenty i kraje.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się, by nie wyruszyło ono z Betlejem. To czyni ze Światła znak pokoju, symbol wzajemnego zrozumienia i pojednania między narodami.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook