Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Harcerze dzielą się Betlejemskim Światłem Pokoju

Do Urzędu Miasta dotarło Betlejemskie Światło Pokoju 2021 przekazane na ręce Izabeli Śliwińskiej – Zastępcy Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze Hufca ZHP Tomaszów Mazowiecki pragną podzielić się ze wszystkimi.

Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, harcerze starają się dzielić radosną nowiną, krzewiąc uniwersalne wartości braterstwa, pokoju i nadziei. Przekazując je dalej, druhny i druhowie pragną jednocześnie kształtować swoje charaktery w oparciu o harcerskie ideały zapisane w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim. To pragnienie, wraz ze Światłem przekazują dalej, by każdy potrafił stawiać sobie wymagania, nawet jeśli inni od niego tego nie oczekują. Tylko w ten sposób można zmieniać świat, sprawić by był odrobinę lepszy.

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony jest później przez skautów przez kontynenty i kraje.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się, by nie wyruszyło ono z Betlejem. To czyni ze Światła znak pokoju, symbol wzajemnego zrozumienia i pojednania między narodami.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook