Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

II sesja Rady Seniorów Gminy Ujazd

W poniedziałek 19 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe odbyło się drugie posiedzenie Rady Seniorów Gminy Ujazd. Jego hasłem przewodnie brzmiało „Gmina seniorom”. Zgodnie ze statutem powołanej na wiosnę Rady, ma się ona zbierać kilka razy w roku.

W trakcie spotkania Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Król przedstawiła informację na temat funkcjonującej już od pewnego czasu Karty Seniora i wynikających z tego korzyści. Informowała też, że do programu przystąpiły już dwie pierwsze firmy z terenu gminy Ujazd: Studio Fryzjerskie „Malwina” i zakład fotograficzny „Maciej Kozakow. Foto styl”.

Dyrektor Gminnego Zespołu Ochrony Zdrowia Jolanta Kręcka przedstawiła plany dotyczące reorganizacji tej placówki w celu poprawienia jakości świadczonych usług. Szczególny akcent położyła na ambitne plany uruchomienia „Długoterminowej opieki domowej dla osób niesamodzielnych powyżej 65. roku życia z terenu gminy Ujazd”, na którą udało się w ostatnim czasie pozyskać milion złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Sekretarz Gminy Ujazd Barbara Wojtaszek przedstawiła informacje dotyczące bezpieczeństwu seniorów. W skrócie opisała między innymi spotkanie, które pod nazwą „Bezpieczny senior” odbyło się kilka miesięcy temu w GOK. Bardzo rozbudowany program spotkania obejmował nie tylko spotkanie z policjantami, ale również przedstawicielami Straży Pożarnej, lekarzy i opiekunów medycznych, Rzecznika Praw Konsumenta i wielu innych.

Wypracowano wnioski zmierzające do dalszego rozwijania inicjatyw na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu seniorów i ustalono, że kolejne posiedzenie będzie zwołane na jesieni tego roku.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook