Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Innowacyjna terapia nowotworowa w Tomaszowskim Centrum Zdrowia

Dzięki zaangażowaniu i kooperacji personelu działającego pod nadzorem dr Michała Spycha i współpracy dwóch tomaszowskich szpitali – Tomaszowskiego Centrum Zdrowia oraz Szpitala Onkologicznego NU-MED – z ośrodkiem badań klinicznych PROVITA CENTRUM MEDYCZNE, możliwy stał się udział w przełomowym na skalę światową przedsięwzięciu.

W dniu 22 maja 2019 r., w Tomaszowskim Centrum Zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim, po raz pierwszy w Polsce, pacjentowi z rakiem płaskonabłonkowym głowy i szyi, podano do guza nanocząsteczki tlenku hafnu. Kolejnym etapem procesu leczenia jest siedmiotygodniowy cykl radioterapii, która rozpoczęła się w dniu 27.05.2019 r. w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim.

Ta nowatorska obecnie terapia będzie przeprowadzana u chorych, ze zdiagnozowanym miejscowo i zaawansowanym, nieoperacyjnym rakiem głowy i szyi, którzy nie kwalifikują się do standardowej chemioradioterapii. Zastosowanie nanocząsteczek tlenku hafnu jest innowacyjnym, badanym obecnie, sposobem leczenia dla tej grupy chorych. 

Przeprowadzony w Tomaszowskim Centrum Zdrowia nowatorski zabieg podania do guza nanocząsteczki tlenku hafnu, zapoczątkował udział Szpitala w Tomaszowie Mazowieckim w badaniach klinicznych, prowadzonych przez krajowe i zagraniczne ośrodki badań klinicznych.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook