Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Inowłodzka Sobótka za nami

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią sezon wakacyjny w Gminie Inowłódz powitaliśmy imprezą plenerową – Inowłodzką Sobótką.
W sobotnie popołudnie na dziedzińcu zamkowym w Inowłodzu przygotowane zostały warsztaty wicia wianków, pięknie zaprezentowały się „Cekinki”, tym razem w nieco okrojonym składzie ale jak zawsze pięknie przygotowane przez Zbigniewa Kosylaka. Podsumowany został sołecki konkurs w którym uczestnicy przygotowywali tabliczki z hasłem propagującym dbanie o czystość i środowisko.

Odbył się również konkurs na najładniejszy wianek Świętojański, do którego zgłoszonych było 31 wianków. Wszystkie oczywiście wykonane z dużą starannością, oryginalnością, pomysłowością i ogromnym wkładem pracy.  Komisja Konkursowa musiała wybrać te najładniejsze, a było to bardzo trudne zadanie, po długich obradach i dyskusjach zdecydowano: 1 miejsce zajął wianek zgłoszony przez KGW Brzustów, 2 miejsce zdobył wianek przygotowany przez Panią Jolantę Bilską, a 3 miejsce wianek Rodziny Guźniczaków. Przyznane zostały również wyróżnienia dla Sołectwa Zakościele, Teatru na Zamku oraz ….. Wszyscy uczestnicy konkursu za udział w konkursie otrzymali upominki. W tym miejscu serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie wszystkim uczestnikom, każdy wianek był wyjątkowy! Po rozstrzygnięciu konkursu wszyscy zgromadzeni formując pochód udali się nad Pilicę. Tutaj jak zawsze piękny folklor zaprezentowały Zespoły Ludowe „Królowanie” i „Brzustowianie”. Gdy słońce zachodziło wianki świętojańskie zostały puszczone na wodę rzeki Pilicy. Następnie rozlosowane zostały losy w loterii i rozpalone sobótkowe ogniska. Na scenie letniej wystąpił Zespół Bubliczki porywając folkowymi rytmami do zabawy wszystkich uczestników. Po koncercie odbył się pokaz fireshow Teatru Ognia „Arta Foc”. Na zakończenie ponad programowo, dla wytrwałych, przygotowana została muzyka do tańca. Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczny udział, przez nami kolejne wydarzenia na które już dziś zapraszamy: przedstawienia „Teatru na Zamku”, Dni Gminy Inowłódz i wiele innych. A kolejna sobótka dopiero za rok.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook