Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Inteligencja

W demokracji suweren wybiera najlepszych do pełnienia funkcji kierowniczych. W socjalizmie też tak było. Ludzie zapisywali się dobrowolnie do Partii i później wybierali jej zarząd. Hasło „Socjalizm tak, wypaczenia nie” przed kolejnymi wyborami zawsze się pojawiało. Bywały stwierdzenia, że demokracja to okropny system, ale nikt nie wymyślił niczego lepszego. Widać z tego, że nie ważny jest system, ważne jest, aby suweren był trzeźwy. Inteligencja jednak sporo pije alkoholu i zażywa innych używek, czego efektem bywają wyniki wyborów.

W statystyce występuje reguła dzwonu dla określenia jakiś zbiorów. Gdyby ta metoda posłużyła do określenia mieszkańców kraju, to można by być spokojnym. Góra dzwonu to wybitnie inteligentne jednostki. Dół dzwonu to osobniki przeciwstawne. Centrum dzwonu to wartościowy zbiór osób solidnie pracujący na sukces kraju. Dlaczego zatem, zazwyczaj w wyniku wyborów, społeczeństwa dzielą się na pół. Przykładem Brexit w Anglii. W Polsce minimalna większość przejmuje władzę i już ma gdzieś tą drugą połowę. Według moich spostrzeżeń przyczyną jest lobbing.

W Polsce jest system finansowania partii, aby nie być zależnym od lobbingu, ale to jest mało skuteczne. W Anglii jest odwrotnie, bo partie są sponsorowane przez lobbistów i wybrańcy muszą spłacać zaciągnięty przed wyborami kredyt. W Polsce jest partia, która weszła do parlamentu z hasłem o powszechnych referendach i jednomandatowych okręgach wyborczych. Tu dopiero zaczyna się lobbowanie, bo jakiś lokalny kacyk popisuje się swoimi znajomościami. Marzę o sytuacji, gdy inteligencja będzie edukowała mniej wyedukowanych obywateli. Kto jednak będzie uczył inteligencją bycia inteligencją a nie cwaniakami? Obecnie na świecie mamy z tym największy problem. W Anglii jest takie powszechne hasło, że pomaganie innym zaczyna się od swojego domu. Może to jest jakaś recepta?


« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook