Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

„Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam…”

„Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.”

Przysięga wojskowa – link do live

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Słowa Roty kryją w sobie wartości, które nadają sens żołnierskiej służbie.

1 maja na placu apelowym 25 Brygady Kawalerii Powietrznej odbyła się przysięga wojskowa.

Obowiązkiem żołnierza jest bronić i strzec sztandaru jednostki wojskowej. Jesteśmy dumni, że nowo wcieleni żołnierze służby przygotowawczej mają możliwość złożyć przysięgę wierności Ojczyźnie na sztandar 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Symbol naszej wierności i honoru, męstwa i tradycji naszych przodków – mówił podczas uroczystości płk dr inż. Mariusz PAWLUK, dowódca 25BKPow.

Po wypowiedzeniu słów roty przysięgi wojskowej dowódca pogratulował nowo zaprzysiężonym i wręczył wyróżniającym się żołnierzom listy gratulacyjne

Na zakończenie uroczystości przy akompaniamencie orkiestry Wojskowej z Dęblina odśpiewano Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook