Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kobiety z KGW „Niebrowianki” promowały Gminę Tomaszów Mazowiecki podczas Dożynek Prezydenckich

Święto plonów to dzień dziękowania za chleb, który jest symbolem dostatku, sytości i obfitości. Dożynki Prezydenckie w Spale mają już swoją tradycję i ukazują piękno polskiego folkloru.

Impreza jest szansą promocji Kół Gospodyń Wiejskich z terenu m.in. powiatu tomaszowskiego. Koło Gospodyń Wiejskich „Niebrowianki” z gminy Tomaszów Mazowiecki, z takiej promocji skorzystało. W niedzielę drugiego dnia dożynek, w parku nad stawem można było skosztować przygotowanych przez kobiety potraw. Największym powodzeniem cieszyły się pierogi. Panie przygotowały m.in.: lemoniadę, makaron z 10 jaj, ciasta i drożdżówki, barszcz, babeczki, smalec, ogórki kiszone czy wspomniane pierogi. 

Do wystawy podczas dożynek przygotowywałyśmy się dwa tygodnie – mówią kobiety – lubimy się spotykać i działać.

Kobiety na jeden dzień przygotowały ok. tysiąc pierogów tradycyjnych, z kiszoną kapustą, pieczarkami i odrobiną mięsa. – Miło jest wrócić do smaków z dzieciństwa, bo kojarzą się z domem, z ciepłem, z wszystkim tym, co najpiękniejsze i my to zawarłyśmy właśnie w tych pierogach – dodają kobiety.

Głównym celem stoiska była jednak strona kulinarna, która również urzekała swym smakiem. Wszystkie potrawy smakowały bardzo wybornie i zadowalały podniebienia gości.

Przybyli na dożynki goście z różnych Regionów Polski mieli możliwość zapoznania się z materiałami o regionie oraz uzyskania informacji od inspektor ds. kultury i promocji Marii Robak (pierwsza od lewej na zdjęciu głównym). 

Koło Gospodyń Wiejskich „Niebrowianki” dziękuje wszystkim za pomoc podczas przygotowań, a przybyłym gościom za miłe słowa podczas degustacji. 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook