Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kolej na barierkę. Stanowisko Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

W połowie marca opublikowaliśmy list, który do redakcji nadesłała czytelniczka:

„Witam. Mieszkam na ul. Kolejowej w Tomaszowie Mazowieckim.  Z naszej ulicy nie ma bezpiecznego przejścia przez jezdnię, do kolejnego przejścia przez tor kolejowy. Przechodziliśmy więc przez tory (w miejscu niedozwolonym) ale bezpieczniejszym. Wczoraj postawiono pomarańczowe barierki na torach od strony ulicy Kolejowej by oduczyć mieszkańców nawyku. Mamy teraz chodzić naokoło, ryzykując na ruchliwej drodze własnym zdrowiem a nawet życiem. Panowie montujący barierki stwierdzili, że mam się przyzwyczaić. Ja pytam do czego? Do biegania między rozpędzonymi tirami?”

W związku z dużym zainteresowaniem oraz pytaniami jakie zadawali nasi czytelnicy, zwróciliśmy się do Urzędu Miasta o komentarz.

Komentarz nadesłany przez Rzeczna Prasowego Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim:

Zarówno chodnik jak i przejście  przy ulicy Radomskiej zlokalizowane są w ciągu drogi wojewódzkiej W 713, pytania należy więc skierować do zarządcy czyli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Zarówno Urząd Miasta jak i służby podległe (ZDIUM) nie były inicjatorem  powyższej zmiany w tym zakresie. Od dłuższego czasu natomiast pracownicy biorą czynny udział  w naradach technicznych w zakresie projektowania II etapu przejścia drogi W 713 przez nasze miasto. W trakcie tych narad wnioskowaliśmy o zmianę lokalizacji chodnika w ciągu ulicy Radomskiej (o powyższe zabiegali także mieszkańcy min. ulicy Kolejowej i przyległych), tak aby zlokalizować go po lewej stronie ulicy (jadać w kierunku Opoczna). Umożliwi to bezpieczne przemieszczanie się osób do pobliskiego przystanku komunikacji oraz do pobliskiej szkoły na ulicy Gminnej. Z ostatnich informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że wszystkie zaproponowane przez Prezydenta jak i podległe  mu służby uwagi zostały uwzględnione w projekcie technicznym II etapu. Prace projektowe na tym etapem mają potrwać do końca listopada bieżącego roku. Natomiast roboty budowlane na wspomnianym odcinku powinny rozpocząć się jeszcze w 2019 roku.

 

Kolej na barierkę

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook