Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kolejne pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego dla tomaszowskiego szpitala

W piątek, 21 maja 2021 roku, na terenie Tomaszowskiego Centrum Zdrowia SP. z o.o. , odbył się briefing prasowy, dotyczący przekazania przez Zarząd Województwa Łódzkiego kolejnego sprzętu dla tomaszowskiego szpitala.

W konferencji udział wziął Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, który powitał zaproszonych gości: Zbigniewa Ziembę – Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Ewę Wendrowską – radną Sejmiku Województwa Łódzkiego, Michała Czechowicza – członka Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Marka Pastusiaka – dyrektora w Departamencie Administracji i Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego i dyrektora Roberta Szlachcińskiego, który reprezentował tomaszowski szpital.

Briefing był poświęcony przyznaniu kolejnych pieniędzy przez Urząd Marszałkowski, jako pomoc dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Do tej pory tomaszowski szpital otrzymał pomoc  w kwocie 3 200 tysięcy złotych, z czego 2 600 tysięcy na sprzęt i urządzenia niezbędne dl4o leczenia pacjentów.

Już zostało też przyznane kolejne 2 900 000 złotych, które w niedługim czasie TCZ otrzyma, czyli łącznie ponad 6 milionów złotych wzbogaci się szpital dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego.

Szanowni Państwo, jest to kolejny przykład, kiedy Samorząd Województwa Łódzkiego wspiera instytucje ochrony zdrowia na terenie naszego regionu. Jesteśmy w Tomaszowie Mazowieckim, by podsumować kolejny etap działań dotacyjnych. Tym razem kolejny sprzęt trafi do tomaszowskiego szpitala.

Zbigniew Ziemba – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego

Ta pomoc docelowa będzie ponad 6 milionów złotych. Mówimy o tym roku. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało dalej, ale też co jest ważne, trzeba też powiedzieć, że w ramach Regionalnego Centrum Pomocy Społecznej, czyli instytucji, która jest podległa panu Marszałkowi, otrzymaliśmy kilkukrotne dofinansowanie na remont wind w naszym szpitalu. To jest pomoc, za każdym razem prawie 200 tysięcy złotych.

Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Dziś otrzymujemy kolejną taką transzę w postaci wideobronchoskopu,który na co dzień będzie służył na naszym oddziale intensywnej opieki medycznej, będzie wykorzystywany do pomocy dla naszych pacjentów, jak i tutaj ten namiot, który stoi za nami, który będzie też bardzo potrzebny w bieżącej działalności Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Od początku, kiedy pomaga nam Samorząd Województwa, wpłynęła już kwota ponad 3 milionów 200 tysięcy złotych, z tego, szanowni Państwo, ponad 2 miliony 600 tysięcy złotych na sam sprzęt. Otrzymaliśmy bardzo dużo potrzebnego sprzętu: kardiomonitory, ssaki, i inne urządzenia, pompy infuzyjne, kardiomonitory, tak jak dziś mówiłem wideo bronchoskop, który pozwoli, tak jak pani Przewodnicząca powiedziała, zarówno leczyć nam chorych na COVID,   jak i powoli wracać już do tych rutynowych działań szpitala, czyli leczenia wszystkich naszych mieszkańców, zarówno powiatu jak i całego województwa. Bo naszym zasięgiem obejmujemy nie tylko powiat tomaszowski. Ponadto Zarząd Województwa przekazał nam ponad 700 tysięcy złotych na zakup ochrony indywidualnej dla naszych wszystkich medyków. Tak więc suma jaką do tej pory przekazało województwo łódzkie opiewa na kwotę ponad 3 miliony 200 tysięcy złotych.

Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook