Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2023 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Komu na czym zależy…

Na węźle Tomaszów Centrum przy drodze S8 grupa radnych z sejmiku z Rady Miasta Łodzi, Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego oraz z Powiatu Tomaszowskiego ogłosiła 1 lipca 2019 r. powołanie Stowarzyszenia Wyprostujmy S8. W ten sposób chcą nadal zabiegać o budowę odcinka drogi S8.  Inicjatorzy zapowiadają, że będą akcję kontynuować do skutku. Jak trzeba to wiele lat.
Inicjatorom chodzi o budowę trasy jak na załączonej grafice – skracającej dojazd z Tomaszowa do Łodzi do 30 minut. Przez brak tego odcinka S8 musimy jeździć przez Piotrków i stamtąd na A1 do Łodzi. W713 po remoncie pozostanie jednopasmowe i nie wystarczy nam nigdy – mówią inicjatorzy stowarzyszenia.

Przedstawiciel Rady Miasta Łodzi obecny 1 lipca w Tomaszowie Mazowieckim Tomasz Kacprzak będzie pierwszym Prezesem. To Stowarzyszenie będzie dalej prowadzić i koordynować medialne akcje, poparcia samorządów lokalnych czyli wszelką presję na decydentów na rzecz budowy Wyprostowanej S8. Tomaszowianie będą uczestniczyć we władzach Stowarzyszenia Wyprostujmy S8 i chcą być w nim bardzo aktywni –  dodają inicjatorzy.

Niestety do dziś w redakcji Format3A nie udało nam się ustalić co to za działania i na jakiej zasadzie inicjatorzy zamierzają walczyć o budowę odcinka drogi. Mamy jednak nadzieję, że zapał i zaciekłość radnych doprowadzą sprawę do szczęśliwego zakończenia.  

Podobne pytanie zadaliśmy prezydentowi miasta Marcinowi Witko. Pytanie brzmi: „Jakie działania podjął prezydent Tomaszowa Mazowieckiego w sprawie budowy odcinka drogi S8 łączącej Łódź z Tomaszowem Mazowieckim?”.

Oto odpowiedź:

Potrzeby drogowe w Polsce są gigantyczne. Jest 16 województw takich jak woj. łódzkie i w każdym pilne, palące potrzeby w tym zakresie można mnożyć. To pokazuje jak dużą pracę trzeba wykonać, żeby wybrano Tomaszów – powiatów jest 314.

Komentarz prezydenta Marcina Witko:

„Trudno jest mi policzyć ile razy lobbowałem w sprawach drogowych w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad  czy Ministerstwach – bo tych spotkań było mnóstwo. Nie robię tego oczywiście sam. Sprawa S74 i S8 jest mi znana od kiedy byłem posłem. Były organizowane zespoły poselskie w tych kwestiach. Należeli do nich posłowie z różnych środowisk. Kiedy słyszę zarzuty czy uszczypliwości, że nie ma mnie np. na sesji, żeby osobiście odpowiedzieć na jakieś pytanie… – nie robię przecież tego bo kogoś nie lubię, ale jeżeli minister czy osoby, od których zależą dotacje, wyznaczają termin spotkania, to trzeba na nie jechać, a nie negocjować termin. Podczas pełnienia funkcji posła próbowałem przekonać ówczesny rząd do tych inwestycji. Przypomnę, że ministrem odpowiedzialnym za drogi był wtedy łodzianin, dobrze znany lokalnym politykom dzisiejszej opozycji. Wtedy się nie udało. Mimo ton dokumentacji, na którą się obecnie niektórzy powołują. Jestem przekonany, że tym razem będzie inaczej. Uczciwie trzeba jednak mieszkańcom przyznać i nie oszukiwać ich, że są to inwestycje w perspektywie lat. Nie na już i teraz, ale jeżeli się nie zacznie to i się nie skończy.

W mojej ocenie jest to przedwyborcza kalkulacja. Zwłaszcza patrząc na terminy planowanych działań. Niemniej zachęcam do współpracy, konstruktywnej. Mam nadzieje, że te działania będą autentyczne, a nie obliczone tylko na czas wyborów. Póki co, takie przedwyborcze bicie piany bardziej może zaszkodzić niż pomóc tej ważnej sprawie”. 

A teraz drogi czytelniku oceń sam komu na czym zależy.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook