Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Komunikacja miejska za darmo – inaczej

Komunikacja miejska może być za darmo, ale inaczej. W niemieckim Dusseldorfie podjęto się eksperymentu. Nie są to przejazdy fundowane przez miasto, ale bardziej komercyjny pomysł: aplikacja, która „wręcza” bilet po obejrzeniu zestawu reklam.

Apka instalowana na smartfonie, ma bardzo prostą funkcjonalność. Wystarczy obejrzeć cztery 20-sekundowe reklamy wyświetlane na ekranie telefonu, a w zamian można liczyć na elektroniczny bilet (w formie QR kodu), uprawniający do przejazdu komunikacją miejską.
Twórcy tego rozwiązania liczyli, że do końca roku aplikację pobierze około tysiąca mieszkańców Dusseldorfu. Mocno niedoszacowali atrakcyjność rozwiązania: tylko
w ciągu pierwszego miesiąca odnotowali 20 tys. pobrań. Reklamowy budżet na bilety szybko się im wyczerpał.

Tak duży sukces ma co najmniej trzy powody. Po pierwsze opłacalność: w zamian za spędzenie 80 sek. na gapieniu się na reklamy otrzymujemy bilet warty 2,80 euro.
Poza tym uwidaczniają się dwa trendy, które od dwóch lat występują w społeczeństwie. Z jednej strony, wytworzone przez internet
ogromne oczekiwanie darmowych ofert. Z drugiej strony, chodzi o zwiększenie efektywności wykorzystania czasu jaki daje nam technologia. Skoro i tak trzeba stać na przystanku i czekać parę minut na tramwaj, to dlaczego nie spędzić tego czasu produktywnie: zarobić na oglądaniu reklam.

Szkoda, że u nas nikt nie wpadł na ten pomysł, a na darmową komunikację będą musieli złożyć się wszyscy, również ci, którzy autobusami MZK nie jeżdżą. 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook