Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Koncepcja stadionu w Tomaszowie za ponad 150 tys. zł

Koncepcja stadionu do piłki nożnej w Tomaszowie ma kosztować 153 tys. zł. Ma ona uwzględniać standardy pozwalające na rozgrywanie meczów ekstraklasy. Wykona ją firma ART z Tarnowa.

Stadion ma spełniać wymogi, które pozwolą rozgrywać na nim mecze na szczeblu ekstraklasy. To oczywiście znacznie podroży inwestycję. Wg. Planów stadion ma kosztować ponad 16 mln zł! Inną kwestią jest, to ile kosztować będzie zapewnienie bezpieczeństwa kibicom i zawodnikom, gdy będą się na nim odbywały tego typu widowiska.

Z przekazów telewizyjnych wiemy, jak wygląda obstawa meczu, zwłaszcza tych, których kibice prowadzą ze sobą wojny. Przedsmak tych wydarzeń mieliśmy też kilka lat temu w Tomaszowie, gdy grały tu ze sobą Lechia z Widzewem, a pół miasta było w tym czasie sparaliżowane.

Za bezpieczeństwo w trakcie meczu odpowiedzialność ponosi organizator, czyli klub sportowy, ale również właściciel terenu, czyli miasto nie jest wolne od obowiązków zapewnienia ładu i porządku oraz bezpieczeństwa mieszkańców, nie tylko kibiców.

W trakcie tego typu wydarzeń sportowych lokalne siły porządkowe nie wystarczają. Potrzebny jest zazwyczaj udział specjalnych jednostek prewencyjnych policji.

Potrzebne naszemu miastu to wszystko? Ktoś policzył koszty tych widowisk? Prawdopodobne straty i sposób ich usuwania? Czy mamy się po prostu ucieszyć kolejną inwestycją, która nie jest szyta na miarę powiatowego miasta.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook