Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 17
«Sierpień 2019 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Do wakacji pozostało

2019-06-20 07:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

„Krok naprzód” – warsztaty przeciw „hejtowi” i mowie nienawiści

W Tomaszowie, został podjęty ważny krok, mający na celu walkę z szeroko pojętym „hejtem” wśród młodzieży. Mowa nienawiści, szczególnie w środowiskach szkolnych, rozprzestrzenia się i staje się codziennością. O „hejcie,” trzeba więc mówić głośno, aby dobitnie dać wyraz tego, że to zjawisko, jest ogromnie niebezpieczne i ma destruktywny wpływ na myślenie i  działanie młodych ludzi.

1 kwietnia Fundacja Open Mind Projects PL z Tomaszowa zorganizowała bezpłatne warsztaty dla młodzieży „Mowa nienawiści-to nie żarty”. Do poprowadzenia warsztatów zaproszeni zostali eksperci Aleksandra Dulas socjolog, etyk, prezeska Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK, Filip Jach trener, edukator praw człowieka oraz Barbara Michalska – pedagożka, socjoterapeutka, terapeutka pedagogiczna, współzałożycielka i trenerka fundacji EduKABE.

Uczestnicy wzięli udział w trzech panelach.

Jednym z paneli były warsztaty antydyskryminacyjne „Krok Naprzód”.
W tym ćwiczeniu uczestnicy i uczestniczki wcielali się w różne role aby dowiedzieć się, jak to jest być kimś innym w społeczeństwie.


Ważnym panelem okazał się warsztat z mowy nienawiści: hejt czy opinia?
Młodzi ludzie dowiedzieli się jak rozpoznawać mowę nienawiści, jak odróżnić ją od hejtu, faktów i opinii.


Warsztat hejt w Internecie, jak sobie z nim radzić? był przestrzenią do wywołania refleksji na temat zjawiska Mowy Nienawiści, i jej powszechności, występowania w świecie cyfrowym i w social mediach. Młodzież szukała sposobów na ochronę siebie w świecie medialnej mowy nienawiści .

Pomimo tego, że warsztaty odbyły się po godzinach lekcyjnych, to sale były zapełnione do ostatniego miejsca, a młodzież po zajęciach wychodziła zadowolona i z deklaracjami, że chcą więcej takich warsztatów.

Warsztaty odbyły się w klimatycznym miejscu na Barlickiego 30.
« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook