Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2023 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

„Krok naprzód” – warsztaty przeciw „hejtowi” i mowie nienawiści

W Tomaszowie, został podjęty ważny krok, mający na celu walkę z szeroko pojętym „hejtem” wśród młodzieży. Mowa nienawiści, szczególnie w środowiskach szkolnych, rozprzestrzenia się i staje się codziennością. O „hejcie,” trzeba więc mówić głośno, aby dobitnie dać wyraz tego, że to zjawisko, jest ogromnie niebezpieczne i ma destruktywny wpływ na myślenie i  działanie młodych ludzi.

1 kwietnia Fundacja Open Mind Projects PL z Tomaszowa zorganizowała bezpłatne warsztaty dla młodzieży „Mowa nienawiści-to nie żarty”. Do poprowadzenia warsztatów zaproszeni zostali eksperci Aleksandra Dulas socjolog, etyk, prezeska Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK, Filip Jach trener, edukator praw człowieka oraz Barbara Michalska – pedagożka, socjoterapeutka, terapeutka pedagogiczna, współzałożycielka i trenerka fundacji EduKABE.

Uczestnicy wzięli udział w trzech panelach.

Jednym z paneli były warsztaty antydyskryminacyjne „Krok Naprzód”.
W tym ćwiczeniu uczestnicy i uczestniczki wcielali się w różne role aby dowiedzieć się, jak to jest być kimś innym w społeczeństwie.


Ważnym panelem okazał się warsztat z mowy nienawiści: hejt czy opinia?
Młodzi ludzie dowiedzieli się jak rozpoznawać mowę nienawiści, jak odróżnić ją od hejtu, faktów i opinii.


Warsztat hejt w Internecie, jak sobie z nim radzić? był przestrzenią do wywołania refleksji na temat zjawiska Mowy Nienawiści, i jej powszechności, występowania w świecie cyfrowym i w social mediach. Młodzież szukała sposobów na ochronę siebie w świecie medialnej mowy nienawiści .

Pomimo tego, że warsztaty odbyły się po godzinach lekcyjnych, to sale były zapełnione do ostatniego miejsca, a młodzież po zajęciach wychodziła zadowolona i z deklaracjami, że chcą więcej takich warsztatów.

Warsztaty odbyły się w klimatycznym miejscu na Barlickiego 30.
« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook