Policjanci zatrzymali ojca i syna zajmujących się uprawą i posiadaniem narkotyków. W mieszkaniu seniora była uprawa środków odurzających a w miejscu zamieszkania młodszego zabezpieczono marihuanę, amfetaminę i haszysz. Obaj usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
21 lutego 2018 roku policjanci pojawili się pod jedną z posesji przy ulicy Kołłątaja w Tomaszowie Mazowieckim. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że może znajdować się tam uprawa konopi indyjskich. Podjęta obserwacja szybko przyniosła potwierdzenie przypuszczeń stróżów prawa. Z posesji wyszedł mężczyzna, którego policjanci wylegitymowali. Od 28-latka czuć było charakterystyczną woń marihuany, dlatego też policjanci postanowili sprawdzić mieszkanie które opuścił. Zastali w nim jego ojca oraz odnaleźli uprawę marihuany. Policjanci zabezpieczyli tam również specjalistyczną aparaturę wykorzystywaną do prowadzenia uprawy. Łącznie funkcjonariusze odnaleźli 16 doniczek w których posadzone były konopie oraz susz ukryty w pudełkach. Po wykonanych na ulicy Kołłątaja czynnościach policjanci pojechali do miejsca zamieszkania 28-latka, gdzie zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę oraz haszysz. Łączna waga suszu to ponad 769 gramów. Podejrzani usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie i uprawę środków odurzających grozi do 3 lat więzienia.
21 lutego tomaszowscy policjanci zatrzymali 51-letnią kobietę. Podejrzewana posiadała ponad 20 tysięcy sztuk papierosów, prawie 4 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych. Łączna wartość narażenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 20 tysięcy złotych.
21 lutego około godziny 9.00 policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego z Piotrkowa Trybunalskiego pojechali na ulicę Plac Kościuszki do 51-letniej mieszkanki Tomaszowa. Funkcjonariusze przypuszczali, że podejrzewana, może posiadać kontrabandę. Podczas przeszukania, ujawniono 20.000 sztuk papierosów oraz 4 kg tytoniu bez akcyzy. Łączna wartość narażenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 20 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolność.
Dzięki wzorowej postawie 33-letniej kobiety, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany przez kobietę kierowca astry, miał w organizmie ponad 2 promila alkoholu. 55–latek stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, 20 lutego 2018r po godzinie 17:00, otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy opla, który został ujęty przez innego uczestnika ruchu drogowego. Do Lubochni natychmiast skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego tomaszowskiej komendy. 55-latek miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność młodej kobiety jadącej za oplem. Podejrzewając, że kierowca może być pijany, 33-latka pojechała za nim, kiedy się zatrzymał, kobieta poprosiła innego kierującego o pomoc, uniemożliwiając 55-latkowi dalszą jazdę, do czasu przyjazdu policjantów Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie podejrzewanego. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej 33-latki, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.
Po raz kolejny policjanci otrzymali zgłoszenie, że 67-latka z Tomaszowa została okradziona przez kobietę, podającą się za policjantkę z Warszawy. 19 lutego oszustka telefonicznie poinformowała pokrzywdzoną, że jej córka była sprawcą wypadku samochodowego i żeby jej pomóc kobieta musi szybko przekazać wskazanej osobie pieniądze. Niestety pokrzywdzona, wykonała telefoniczne polecenia oszustów, wypłaciła z banku pieniądze , które dała nieznajomej kobiecie. Zgłaszająca po krótkim czasie zadzwoniła do córki i wtedy zorientowała się że padła ofiarą oszustów.
Policja apeluje o kontakt z policją osoby, które widziały w okolicach ulicy Chopina w godzinach 12:00-15:00, auto w którym znajdowały się podejrzanie zachowujące osoby. – Jednocześnie apelujemy w szczególności do osób starszych o rozsądną nieufność wobec osób obcych.
Uwaga, policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy. Gdy mamy podejrzenia, że ktoś od nas próbuje je wyłudzić, należy się skontaktować z funkcjonariuszami, dzwoniąc choćby pod numer alarmowy 112.
Przestępcy, aby okraść seniorów, podają się również za pracowników wodociągów, spółdzielni mieszkaniowej, administracji osiedla, czy też gazowni. Zdarzały się też przypadki wizyt osób, które podawały się za masażystów lub przedstawicieli przychodni lekarskich. Oferujących np. „bezpłatne badania pomiary ciśnienia w domu”, a tak naprawdę pod sprytnym pretekstem przetrząsają mieszkanie.