Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

„Kulturalni w Łodzi i regionie” z Elżbietą Łojszczyk dyrektorką PCAS

Program „Kulturalni w Łodzi i regionie” prowadzi na antenie TVP3 w Łodzi, w każdy poniedziałek, Marta Olszewska. 30 lipca 2018 roku gościem programu była Elżbieta Łojszczyk, dyrektorka Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.
Rozmowa dotyczyła rozstrzygniętego konkursu na współorganizację, w tym finansowanie, projektów kulturalnych. Chodzi o duże pieniądze, 100 tys. złotych. Połowę tej kwoty przeznaczył Urząd Marszałkowski w Łodzi, a drugą połowę Łódzki Dom Kultury.
O wsparcie finansowe starało się ponad 50 instytucji, Powiatowe Centrum Animacji Społecznej znalazło się w gronie niemal 30 instytucji, którym udało się to wsparcie otrzymać. Zostanie dofinansowany projekt pod nazwą „A to ci kabaret” – warsztaty twórcze. W tym roku pod nazwą Regionalny Przegląd Senioralnej Twórczości Kabaretowej. W tym roku przegląd zostanie rozszerzony na pięć powiatów: piotrkowski, tomaszowski, opoczyński, rawski i skierniewicki. Celem projektu jest  integracja środowisk seniorskich z powiatu tomaszowskiego, wzajemna inspiracja i wymiana doświadczeń oraz prezentacja dorobku artystycznego osób 60+ w dziedzinie twórczości teatralno- kabaretowej.

Jak podkreśla Elżbieta Łojszczyk –Chcemy wyłuskać perełeczki, tak jak udało nam się to w ubiegłym roku, spośród tego grona osób, ponieważ to jest bardzo zdolna grupa. To są i nauczyciele, i historycy bardzo różni ludzie z ogromnym poczuciem humoru.
(poniżej materiał z ubiegłorocznej edycji)

A to ci kabaret – nagrody wręczone [zdjęcia]

Cały wywiad do obejrzenia : http://lodz.tvp.pl/38288789/kulturalni-w-lodzi-i-regionie-30072018

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook