Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

„Las, 4 rano” tomaszowska premiera za nami

Wczoraj, 23 stycznia, odbył się specjalny pokaz filmu „Las, 4 rano” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Wybór miasta nie dziwi. To tu zostały nakręcone sceny filmu, a sam reżyser zapytany o miejsce, powiedział: Tomaszów i okolice to jest moja ojczyzna, to okolice dla mnie najpiękniejsze (…). Nawet gdybym z zamkniętymi czy z zasłoniętymi oczami miał przejechać przez Tomaszów odnalazłbym bez trudu wszystkie najważniejsze miejsca w topografii, bo to miasto znam od dzieciństwa (…). Tomaszów znam bardzo świetnie i wracam do Tomaszowa zawsze jak do domu.
Tomaszowska premiera została poprzedzona konferencją prasową, a następnie spotkaniem z publicznością zgromadzoną w kinie Helios. Wraz z reżyserem na spotkaniu obecna była część ekipy filmowej. Aktorka Aleksandra Michael, montażysta Konrad Śniady, kierownik planu Michał Michałowski oraz przedstawiciel producenta, Michał Benkes.
„Las, 4 rano”, to film, który powstał w cieniu osobistej tragedii reżysera. To wyraźne, rozdzierające rozprawienie się ojca ze śmiercią ukochanej córki, jedynego dziecka.  Główną rolę zagrał, niewidziany na scenie od 10 lat, Krzysztof Majchrzak. Wcielił się w Foresta, króla życia, kokainistę, tyrana w pracy, lubiącego przygodny seks – to pierwsza scena filmu. W drugiej scenie spotykamy Foresta o 4 rano w lesie. Wygląda jak brudny, obdarty dziad. Poluje na króliki, mieszka w skleconej chacie leśnej. Jedyną osobą, z którą rozmawia jest przydrożna prostytutka Nata, (w której rolę wciela się Olga Bołądź) i kaleki pies. Pewnego dnia Nata znika, przy drodze pojawia się inna prostytutka, (Aleksandra Michael), niedługo potem przed chatą staje 13-letnia Jadzia (Maria Blandzi, znana z filmu „Serce, serduszko” Kolskiego) uciekinierka z domu dziecka, która zamieszkuje z nim w lepiance.

„Las, 4 rano”, to film, który powstał na podstawie książki o tym samym tytule, nie jest jednak jej adaptacją, a jedynie inspiracją. To, co chciałem powiedzieć jest na ekranie – mówił Kolski podczas spotkania z widzami.

Film jest mocny, twardy. Sceny siedzą w głowie. Muszę się z tym obrazem cierpienia, bólu i ucieczki przed życiem, a właściwie przed samym sobą przespać. Poradzić sobie z wyrazistym przekazem – tak po obejrzeniu filmu mówiła młoda kobieta.

W związku z dużym zainteresowaniem dodatkowy seans filmu w Tomaszowie odbędzie się w najbliższą środę, 25 stycznia, o godzinie 17.00.

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook